comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor taraftar grubundan flaş Başakşehir kararı: "Maça gitmiyoruz!"

11 Mayıs 2018, Cuma 17:43
Antalyaspor taraftar grubundan flaş Başakşehir kararı:

Antalyaspor 07 Gençlik Taraftar grubu, Süper Lig 33. haftasında oynayacakları Başakşehir maçına gitmeyeceklerini açıkladı. 

FutbolArena - Süper Lig 33. haftasında sahasında Başakşehir ile karşılaşacak olan Antalyaspor'da 07 Gençlik Grubu, yönetimin yaptığı İzmir Marşı açıklamasının ardından tribünlerer siyasetin karışmaması için maça gelmeyeceklerini açıkladı. 


Antalyaspor - Başakşehir maç haberleri


Antalyaspor 07 Gençlik Taraftar grubu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Geçtiğimiz gün Ankara2da oynadığımız maçta her zaman ve her yerde olduğu gibi "İzmir Marşı" ve Mustafa Kemal'in Askerleriyiz sloganlarını orada bulunan bütün taraftarlarımız ile haykırdık. Aslanda bizler, her zaman söylediğimiz bu marş ve sloganın bizleri bu denli karışık bir hadisenin içine sokabileceğini tahmin etmedik. Çünkü bunu asla art niyetli olarak yapmadık ve yönetimimizin yaptığı açıklamayı hak etmedik. 
07 Gençlik grubu 1981 yılından beri Antalyaspor'un epşinden her yere giden cefakar bir taraftar grubudur. Grupta birçok garklı siyasi görüşe sahip insanlar vardır. 07 Gençlik tribününde siyaset olmaz. İsteyen herkes istediği partiye gidip her zaman oyunu vermiştir. Bizler maçlara geldiğmiizde siyaseti turnikelerde bırakırız. Bizlerin en büyük siyaseti bizleri bir araya getiren Antalyaspor'dur. Bu denli karışık bir hadisenin olduğu günlerde yarın oynayacağımız Başakşehir maçına siyasi bir çatışma içerisine girmemek ve taraftarlarımızın zarar görmemesi için maça girmeme kararı aldık. Bu kararı üzülerek alsak da en doğru olanın bu olduğuna kanat getiridk. Sezon başından beri yağmur çamur demeden her yere gittik. Almış olduğumuz bu kararı beğenmeyen ve eleştirenler elbet olacaktır. Bizim bu kararı almamızdaki en büyük etken yarın oynanacak olan maçta stadyumu siyasi bir çatışma ortamına çevirmek isteyenlere karşı almış olduğumuz bir önlemdir. Biz yarın stadyumda olursak bu siyasi çatışmaya dahil olmuş olacağız ve kardeşlerimiz zarar görecek. Bu yüzden 07 Gençlik grubu Başakşehir maçında olması gereken yerde olmayacaktır. Tüm kamuoyuna saygılarımızla duyururuz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"