comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor ligde 6. istatistiklerde sonuncu!

10 Ekim 2018, Çarşamba 20:16
Antalyaspor ligde 6. istatistiklerde sonuncu!

Antalyaspor bu sezonun ilk 8 haftasında topladığı 13 puanla ligde 6. sırada bulunurken istatistikler ise gelecek adına soru işaretleri oluşturuyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de ilk 8 hafta geride kaldı. Geçen sezonun devre arasından itibaren yıldız oyuncularını bir bir kaybeden Antalyaspor bu yaz da önemli isimlerini kaybetti. Buna karşın transfer sezonunun son gününde borcunu ödeyip transfer tahtasını açan Antalyaspor bir iki takviye yapabildi. 

Takımdaki kayıplara rağmen ilk 8 haftada 13 puan toplayan ve 8 haftayı 6. sırada bitiren Antalyaspor, istatistiklerde ise son sıralarda yer aldı. 


Antalyaspor istatistikleri


Bülent Korkmaz'ın öğrencileri topa sahip olmada, rakip ceza alanına top göndermede ve şut sayılarında en gerilerde bulunuyor. 
Matchstudy verilerine göre ilk 8 hafta topla en az oynayan takım Antalyaspor, topa sahip olma oranı %40.6 ve sonuncu sıradalar. 

Maç başına 288.6 pas ile en çok pas yapan takımlar sıralamasında 17. sırada bulunuyorlar. 

Rakip ceza alanına top gönderme konusunda 28.8'lik ortalama ile yine sonuncu sıradalar. Rakip ceza alanında topla oynama konusunda da 10.1 ortalama ile yine sonuncu durumdalar. 

Maç başına 8.4 şut ile şut sıralamasında 16. durumdalar ve maç başına 4.4 isabet şutla bu alanda da 16. sıradalar. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.