comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor, Leonardo Araujo ile sözleşme imzaladı

28 Eylül 2017, Perşembe 11:44
Antalyaspor, Leonardo Araujo ile sözleşme imzaladı

Antalyaspor'da teknik direktör Leonardo Araujo ile anlaşma sağlandığı açıklandı. Resmi açıklamanın ardından düzenlenen basın toplansıyla sözleşme imzalandı.

FutbolArena - Antalyaspor'da teknik direktör Leonardo Araujo ile resmi sözleşme imzalandığı açıklandı. Rıza Çalımbay ile yollarını ayırdıktan sonra bir süredir teknik direktör arayışlarını sürdüren Antalyaspor, Brezilyalı Leonardo Araujo ile anlaştı.
 

Leonardo Aroujo'nun Antalyaspor'daki ilk sözleri


Antalyaspor'da olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden kırmızı-beyazlıların yeni Teknik Direktörü Leonardo Aroujo, “Çok yoğun bir hafta geçti. Kontakt kurulduğu andan itibaren çok önemliydi. Maça geldikten sonra takımın yapısını izleme fırsatım oldu. Her şeye çok hızlı gelişti. Bir hafta öncesinde burada olacağımı bile kestiremiyordum. Önemli oyuncular var takımda Menez, Eto'o, Nasri gibi bunları da bildikten sonra burada bulduğum her şey benim için pozitif oldu diyebilirim. Büyük bir tutkuyla işime başlamak istiyorum. Önemli şeyler başlamak için çok büyük hedeflerimiz var. Tabi ki zamana ihtiyacımız var. Kulüp ve şehir için çok büyük hedeflerimiz olduğunu bilinmeli” dedi.

"SAĞLIKLI BASKI BENİM İÇİN İYİ BİR ŞEYDİR"
Futbolda baskının çok normal olduğunu dile getiren Leonardo, “Bence futbolda baskı çok normal bir şey oyuncuları da motive eden şeyde budur. Sağlıklı bir baskı varsa bu benim için iyi bir şeydir. İnsanlar bir şeyi başaracaksa bu yapıyla başarıyordur. Pozitif bir şekilde bunu değerlendirmek lazım herkesin bir araya gelerek bunu pozitif olarak değerlendirmesi gerekiyor. Yapılan yatırımların etkilerini düşünüyorum olumu yönde. Futbol piyasasında gayet normal şeyler bunlar. Böyle bir market ve Pazar var. pazarlamalar yapılıyor önemli olan bunları değerlendirmek” diye konuştu.

"EĞER İNANMAZSANIZ KURTARAMAYIZ"

Sezonu iyi bir yerde bitireceklerine inandığını ifade eden Leonardo, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Yapabilir miyiz diye soruyorsanız, ben yaparım diye düşünüyorum, yoksa burada olmazdım. Kendimi savunmak için söylemiyorum. 6 hafta geçmiş durumda ama bu durumdan öncelikle çıkmalıyız. Bunu da kurtaramayacağımız anlamına gelmiyor. Tabi ki kaybedilen puanları kurtarmak bunu yapabiliriz. Eğer inanmazsınız zaten kaybedilen puanları kurtaramayız. Bizde bunun için buradayız. Kendi futbolumuzu oynayarak her maç tek tek düşünmeliyiz. Ligi 5'inci bitirmiş bir takımın olduğunu ve bu seneye kötü başladığını söyleyen Brezilyalı teknik adam kaybedilen puanları telafi etmek zorunda olduklarını ve ligi en iyi yerde bitirmeye çalışacaklarını ifade etti. 

ETO'O SORUSUNA CEVAP VERDİ

Eto'o ile ilgili gelen soruya ise Leonardo şu cevabı verdi:

“Takım yeni bir hoca değiştirmiş durumda bu da önemli bir değişiklik. Yeni fikirler oluşacaktır. Takımda hoca değişikliğiyle ilgili olarak. Tabi ki yeni oyuncular gelecek diye bir şeyler söylemek istemiyorum buna kulüp karar verecek. Şu anda oluruna bırakmamız gerekiyor. Birlikte karar vereceğiz ilerleyen zamanlarda. Geleceğimizi ilerleyen günlerde göreceğiz. Ben bile önümüzdeki yıl olarak deneniyorum diyebilirim.”

"GÖRDÜĞÜM HER ŞEY POZİTİF"

Antalyaspor ile her şeyin çok hızlı geliştiğini ifade eden Leonardo, “Neden Antalyaspor bunu düşündüğüm zaman hızlı geliştiği için olabilir. Beni etkiledi. Sürprizdi. İlk kontakt geldiği zaman mutlulukla karşıladım. Pozitif şekilde geldi. Ondan sonra daha iyi tanıma fırsatım oldu. Gördüğüm her şey, aldığım bilgi pozitif şekilde bana ulaştı. Şehir, iklim ve her şey çok iyiydi. Başkanımızla buluşana kadar her şey iyiydi ve devam ediyor. Bütün bu bahsettiğim konuları düşünürsek bugün burada olmamın nedenidir. Çok mutluyum burada olduğum için. Takım zor bir dönemden geçiyor. Pazartesi akşamı takımın maçı vardı ama stadyumun yarısı doluydu bu da beni çok etkiledi” dedi..
 

Antalyaspor'un teknik direktörü Leonardo kimdir? Kariyeri ve başarıları


48 yaşındaki Brezilyalı çalıştırıcı 2009-2010 sezonunda Milan, 2010-2011 sezonunda ise Inter'i çalıştırdı. Inter ile İtalya Kupası'nı kazanan Leonardo, daha sonra PSG'de 6 ay sportif direktör olarak görev aldı. Leonardo, PSG'ye birçok yıldız oyuncunun transferinde başrol oynamıştı. Leonardo PSG'ye Pastore, Sirigu, Lavezzi gibi oyuncuları kazandırdı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)