comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor kalesini kapatamıyor

09 Şubat 2018, Cuma 22:17
Antalyaspor kalesini kapatamıyor

Bu sezon zor günler geçiren Antalyaspor özellikle kalesini gole kapatmakta zorlanıyor.

FutbolArena - Süper Lig'de bu sezon kümede kalma mücadelesi veren Antalyaspor en büyük sıkıntıyı kale ve savunmada yaşıyor. 


Antalyaspor kaç gol yedi?


Spor yazarı Bülent Kalafat'ın hazırladığı PDO istatistiklerine göre Antalyaspor, Süper Lig'de kalesine gelen isabetli şut başına gol yeme oranı en yüksek takım. 

35 golle ligin en çok gol yiyen takımlarından biri olan Antalyaspor, kalesine gelen isabetli şutları kurtarma oranı en düşük ekip konumunda. 
Süper Lig takımları kalesine gelen isabetli şutların ortalama %69'unu kurtarıyor. Bu konuda en başarılı takım %79'luk ortalama ile Beşiktaş olurken, Konyaspor da %78'lik oranla 2. sırada ama Konyaspor hücumdaki başarısızlığı nedeniyle düşme potasında Antalyaspor'un arkasında... 

Antalyaspor'un sorunu ise kale ve savunmada. Antalyaspor kalesine gelen şutların %59'unu yiyerek ligin bu alandaki en kötü takımı oldu.

Kalesine gelen iki isabetli şuttan neredeyse birini yiyen Antalyaspor'da geçen sezon başında Eskişehirspor'dan transfer edilen Ruud Boffin hayal kırıklığı yaratmıştı. Antalyaspor kalesinde bu sezon daha çok Ferhat Kaplan görev yapıyor.
Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)