comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor John Benjamin Toshack ile anlaştı iddiası!

28 Mayıs 2018, Pazartesi 13:38
Antalyaspor John Benjamin Toshack ile anlaştı iddiası!

Antalyaspor'un teknik direktör olarak John Benjamin Toshack ile prensip anlaşmasına vardığı iddia edildi.

FutbolArena - Süper Lig'de geçtiğimiz sezona büyük umutlarla giren ancak ligde kalmayı son haftalarda garantileyen Antalyaspor'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu da görevden ayrılmıştı. Antalyaspor'da Hamzaoğlu yerine Yeni Malatyaspor'dan Erol Bulut'un göreve geleceği yazılırken, TRTSpor'dan sürpriz bir iddia ortaya atıldı. 


John Benjamin Toshack Antalyaspor'a mı?


69 yaşındaki Galli teknik adam John Benjamin Toshack'ın Antalyaspor ile anlaştığı yazıldı. Bir dönem Beşiktaş'ı da çalıştıran ve iki farklı dönemde Real Madrid teknik direktörü yapan John Benjamin Toshack, son dönemde Fas ve Azerbaycan gibi ülkelerde görev yapmıştı. 


John Benjamin Toshack kimdir? Kaç yaşında, hangi takımları çalıştırdı?


1949 Galler doğumlu John Benjamin Toshack, futbolculuk kariyerinde 70'li yıllarda 8 sezon Liverpool forması giymiş ve Liverpool ile özdeşleşmişti. 

80'li yılların başından itibaren teknik adamlık yapan Toshack çok sayıda ülkede takım çalıştırırken özellikle La Liga'da uzun yıllar görev almış ve iki farklı dönemde Real Madrid'i çalıştırmıştı. Türkiye'de 1997-1999 yılları arasında Beşiktaş'ı da çalıştıran Toshack, 13 farklı kulüpte teknik adamlık yaptı.
Son dakika Antalyaspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"