comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor ile Göztepe'den karşılıklı hakem açıkalaması

03 Mayıs 2019, Cuma 14:48
Antalyaspor ile Göztepe'den karşılıklı hakem açıkalaması

Antalyaspor bu hafta oynanacak Göztepe maçında hakem Mete Kalkavan'a görev verilmesine resmi siteden tepki gösterdi.

FutbolArena - Antalyaspor, Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında oynanan Başakşehir maçının hakemi Mete Kalkavan'ı sert sözlerle eleştirmişti. O tarihte "Antalya, bugünü ve Mete Kalkavan'ı unutmaz” açıklamasını yapan Antalyaspor, bu haftaki Göztepe maçında hakem Mete Kalkavan'a görev verilmesini eleştirdi.
 

Antalyaspor Mete Kalkavan'ı neden istemiyor?


Antalyaspor, hakem Mete Kalkavan'ın Göztepe maçına atanmasına tepki gösterdi. Basın Sözcüsü Murat Süğlün imzasıyla yayınlayan "Unutmayacağız dedik, unutmadık." başlıklı yazı şu şekilde:

"18 Şubat Pazartesi günü Süper Lig'in 22'nci haftasında oynadığımız Medipol Başakşehir karşılaşmasının ardından “Antalya, bugünü ve Mete Kalkavan'ı unutmaz” ifadelerini dile getirirken son derece ciddi ve kararlıydık.
O gün, bir takımın hakem kararlarıyla hakkının nasıl gasp edildiğinin en bariz örneğini sadece biz değil, Türk futbol kamuoyu da görmüştü.

6 Ekim 2018 tarihinde oynadığımız Galatasaray karşılaşmasında 1 kırmızı kart ve 1 penaltımızın nasıl verilmediğini, o gün VAR sisteminin başında bulunan Mete Kalkavan'ın, Başakşehir karşılaşmasını yönetirken de birçok pozisyonda canımızı nasıl yaktığını örnekleriyle dile getirmiştik. Galatasaray maçında VAR'ın başında olup VAR'ı kullandırtmayan, Başakşehir maçında biri penaltı olmak üzere lehimize olan tam 4 kritik pozisyonda VAR'a gitmeyi aklının ucundan bile geçirmeyen Mete Kalkavan'ın bu hafta oynayacağımız Göztepe maçında görevlendirilmesini hayretle karşıladık.

Her kulüp gibi, Antalyaspor'un da hedefleri doğrultusunda mücadelesi sürerken, ligin kaderini etkileyecek böyle kritik bir karşılaşmaya Mete Kalkavan'ın atanması, bizleri endişeye sevk etti.

Endişemizin nedeni, maçı kazanamama ihtimalimiz değil, hak edenin kazanamama ihtimalidir. Her zaman adil yönetimden başka bir isteği olmayan kulübümüzün bu maçta da tek isteği budur. Mete Kalkavan'ın skora hiçbir etki etmeyecek kararlar vermesi, sadece bizim değil, eminiz ki, 5'incilik ve ligde kalma mücadelesi veren tüm takımların da beklentisidir. Mete Kalkavan'ın bizi şaşırtması ve yanıltması dileklerimizle."

GÖZTEPE'DEN DE YANIT GELDİ

Antalyaspor'un açıklaması üzerine Göztepe Kulübü de yazılı bir açıklama yaptı:

"Hep güzel hikayelerle hatırladığımız Antalya şehri ve dost Antalyaspor kulübünün bugün yapmış olduğu açıklama bizleri şaşırtmış ve üzmüştür. Hakemler konusunda en çok canı yanan kulüplerden biri olmamıza rağmen iki dost kulüp arasında oynanacak olan bu karşılaşma öncesinde böyle bir açıklama yapılmasının hakemi baskı altına alacağını düşünmekteyiz. Henüz oynanmamış bir karşılaşma öncesinde yapılan bu tarz açıklamaların gündemi futbol dışına taşımaktan başka bir amaca hizmet etmediği inancındayız. 

Bu sezon VAR ve hakem kararlarının olumsuz yüzü ile pek çok kez karşı karşıya kalmış bir kulüp olarak iki dost camianın oynayacağı bu karşılaşmada futbolun güzelliklerinin konuşulacağına ve sahada hak eden tarafın kazanacağına dair olan inancımız tamdır."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)