comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor Haberleri: Yeni başkan Ali Şafak Öztürk'ten Ronaldinho açıklaması

30 Haziran 2016, Perşembe 17:52
Antalyaspor Haberleri: Yeni başkan Ali Şafak Öztürk'ten Ronaldinho açıklaması

Antalyaspor'un çiçeği burnunda başkanı Ali Şafak Öztürk: "Gündemimizde Ronaldinho transferi kesinlikle yok" dedi.

Süper Lig takımlarından Antalyaspor'un kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk, Brezilyalı yıldız futbolcu Ronaldinho'nun transferinin gündemlerinde olmadığını söyledi.


Antalyaspor Ronaldinho'yu transfer edecek mi?


Başkan Öztürk, önceki yönetim döneminde belli bir aşama kaydedilen ancak kongre kararı sonrası askıya alınan Ronaldinho transferiyle ilgili soru üzerine, "Gündemimizde Ronaldinho transferi kesinlikle yok." diye konuştu.

Transferleri yönetim kurulunda konuşup ona göre yapacaklarını vurgulayan Öztürk, "Yıldız transferi yapmaktan çok, kendi yıldızlarımızı oluşturma peşindeyiz. Kadromuzda zaten yıldız futbolcular var. Biraz daha geleceğe bakacağız. Söylediğimiz hedeflere ulaşabilmek için daha uzun dönemli düşünmek lazım. O yüzden önümüzdeki dönem biraz daha uygun futbolculara gidilecektir. Elimizde zaten tecrübeli, yıldız statüsünde olan futbolcular var." şeklinde görüşlerini aktardı.


Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ten transfer açıklaması


Öztürk, bundan sonra öncelikli konunun transferler olduğunu belirterek, bunun için de eldeki oyuncuların durumuna bakılacağını, yola devam edilmeyecek oyuncuların kontratlarının feshedileceğini kaydetti. 
Teknik direktör Jose Morais'in vermiş olduğu bir liste olduğunu ve bunun doğrultusunda hareket edeceklerini ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

"Transferde öncelikli olan mevkiler var. Mali durumumuz netleştikçe bunlar da netleşecek. Planlama yapmak daha sağlıklı olacak. Bir stoper ve her iki tarafta da oynayabilen bir kanat oyuncusuna ihtiyaç var. Bu sezon için kısa ve öz transferler yapıp, nokta atışı yapmak istiyoruz. Sayı olarak kesinlikle çok fazla transfer düşünmüyoruz. Özellikle kadromuzda bu kadar oyuncu bulunurken."


Samuel Eto'o Antalyaspor'da kalacak mı?


Teknik direktör Jose Morais ile Kamerunlu yıldız futbolcu Samuel Eto'o'nun takımdan ayrılıp ayrılmayacağı sorusu üzerine ise bu isimlerin kariyerli ve Antalya'nın benimsediği teknik direktör ve futbolcu olduğunun altını çizen Öztürk, "Her ikisiyle de devam etmek isteriz. Burada da doğru yapının olması önemli. Bütün tarafların mutlu olması önemli. Onlarla da konuşarak yolumuza nasıl devam edeceğimizin kararını vereceğiz." ifadelerini kullandı. 


Jose Morais Antalyaspor'da kalacak mı?


Morais ile Barcelona'da görüştüğünü dile getiren Öztürk, Portekizli teknik direktörün Antalyaspor'da kalmak istediğini anlattı. Eto'o ile de görüştüğünü belirten Öztürk, yıldız futbolcudan takımda kalması yönünde izlenim aldığını kaydetti. 

Öztürk, futbolcu ya da teknik direktör olsun kendileriyle çalışmak isteyenlerle devam etmek istediklerini vurgulayarak, "Benim düşüncem, her futbolcu satılabilir. Ederini bulursa her şey düşünülebilir. Bu her futbolcu için, Eto'o ve Morais için de geçerli. Biz kesinlikle çalışmak istiyoruz ama imkanlara bakarız." şeklinde görüş belirtti.

Stat devrinin uzun süre almadan gerçekleşeceğini düşündüğünü belirten başkan Öztürk, bilet ve kombine fiyatlarında indirim yapacaklarını söyledi. Öztürk, daha önce kombine satın alan taraftarın indirimden olumsuz etkilenmeyeceği bir sistemi yakında açıklayacaklarını kaydetti.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.