comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor Haberleri: Gültekin Gencer'den Ali Yılmaz'a tepki

24 Haziran 2016, Cuma 12:43
Antalyaspor Haberleri: Gültekin Gencer'den Ali Yılmaz'a tepki

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, eski vakıf başkanı Ali Yılmaz'ın açıklamalarının Antalyaspor'a zarar verdiğini ve kulübün kamuoyu nezdinde haksız ve mesnetsiz olarak itibarını zedelemekten başka bir amaca hizmet etmediğini söyledi.

Başkan Gültekin Gencer, eski yönetim kurulu üyesi ve vakıf başkanı Ali Yılmaz'ın futbolcu transferleri ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Antalyaspor A.Ş Yönetim Kurulu adına yazılı açıklama yapan Başkan Gencer, Ali Yılmaz'ın açıklamasını üzüntüyle karşıladığını belirtti.

Yılmaz'ın eleştirilerine birçok ortamda cevap verdiğini anlatan Gencer, açıklamasında "Antalyaspor A.Ş. yönetimine yapılan ithamların, 1.5 yıldır Ali Yılmaz tarafından tekrar tekrar ısıtılarak temcit pilavı misali dile getirilmiş, kendisine gerek basın açıklamaları ile gerek sözlü ortamlarda, gerekse de genel kurullarda defalarca cevap verilmiştir. Son açıklamanın en sevindirici yanı ise sayın Ali Yılmaz'ın bu sefer Ramon Motta transferi gibi birkaç yeni konu ekleyerek az da olsa düşmüş olduğu tekrarlardan sıyrılma belirtisi gösterebilmesidir" ifadesini kullardı.
16 MADDEDE CEVAP

Ali Yılmaz'ın açıklamasına ve eleştirilerine 16 maddede cevap veren Gencer, 27 Nisan'daki genel kurul sonrası Ali Yılmaz tarafından 6 Haziran'da mali kayıtları inceleme yetkisi için başvuru yapıldığını anlattı. Ali Yılmaz'ın iddia ettiği 1,5 aylık gecikmenin kendisinden kaynaklandığına değinen Gencer, kulüp kapısının ilgililere her zaman açık olup, diledikleri zaman gelerek bilgi alabileceklerini ifade etti. Gencer, açıklamasında Antalyaspor A.Ş.'nin muhasebe kayıtlarının her sene düzenli olarak bağımsız denetim firmalarınca denetlendiğini ve denetim raporlarının TFF'ye sunulduğunu aktardı.

ETO'O MENAJERİNE 1 MİLYON EURO

Antalyaspor Kulübü Derneği seçimlerinde kayıtlı dernek üyeleri oy kullanacağını kaydeden Gencer, Ali Yılmaz'ın da, Nafiz Tanır'ın da, kendisinin de diğer üyeler gibi sadece 1 oy hakkı bulunduğunu hatırlattı. Ali Yılmaz'ın açıklamasında kandırıldığını belirtmesine anlam verilemediğini aktaran Gencer, Kamerunlu dünya yıldızı Samuel Eto'o transferinde futbolcu ile menajerlerine ödenen paraya geniş yer verdi. Gencer'in, açıklamasında Eto'o transferi hakkında şunlar yer aldı:

"Dünya çapında tanınan yıldız futbolcuların transferlerinde oldukça yüksek menajerlik ücretleri ve imza paraları söz konusu olduğu tüm kamuoyunca bilinmektedir. Ancak Antalyaspor A.Ş.'nin Samuel Eto'o transferinde 1 milyon 500 bin Euro imza parası ödediği şeklindeki dedikodular tamamen asılsızdır. Sameul Eto'o 3 yıllığına senelik 3 milyon Euro üzerinden toplam 9 milyon Euro sözleşme ile Antalyaspor'a katılmıştır. Bu transferde de oyuncunun yabancı menajeri Wifred De Happi ve Türkiye hakları sahibi Özkan Doğan isimli menajerlere taksitler halinde toplam 1 milyon Euro menajerlik ücreti ödenmiştir. Metin Korkmaz isimli menajer bu transferde herhangi bir ücret almamıştır. İsmail Aissati transferi konusuna gelince, bu transfer sayın Mehmet Yüksel'in şahsi ilişkileri ve çabaları neticesinde gerçekleşmiş bir transferdir. İddia edilen 100 bin Euro ise Aissati'nin menajerine ödenmiştir."

"ŞİMŞEK ÜCRETİNİ TALEP ETTİ"

Gencer, Yusuf Şimşek ile sözleşme imzalanırken herhangi bir menajerlik ücreti ödenmediğini belirtti. Sezon devam ederken Yusuf Şimşek'in sözleşmesi feshedilmek istenildiğinde devam eden 3 sezonluk ücretinin ödenmesini talep ettiğini anlatan Gencer, 3 yıllık sözleşmesel alacağından vazgeçilmesi neticesinde sadece 150 bin lira menajerlik ücreti ödendiğini kaydetti. Gencer, Efor firması ile yönetiminden önce dönemdeki kulüp müdürünün hazırladığı sözleşmenin aynı şartlarla tekrar yapıldığını belirtti.

"ANTALYASPOR'A DESTEK OLSA"

Gencer açıklamasında, Ali Yılmaz'ın uçak biletleri ve misafirleri ağırlama, ikram giderleri konusundaki eleştirilerine de şu yanıtı verdi:

"Antalyaspor A.Ş.'nin başkan ve yönetim kurulu üyelerinin deplasman maçları ve resmi temaslar için kafile nezdinde biletler aldırması söz konusu olmuştur. Bu deplasman uçuşlarında ilgililerin misafir ettiği kişiler de tabii ki uçakta yer almış, kulübümüzün tek bir acente ile anlaşmalı olarak çalışması söz konusu olduğu için yönetim kurulu ve misafirleri dahil kesilen her türlü bilet bedeli kulüp tarafından ödenmiş ve akabinde o deplasmanın sorumlusu olan yönetim kurulu üyesine fatura edilerek, kulüp kasasına bu bedellerin iadesi yapılmıştır. Antalya'nın önde gelen ve mali durumu oldukça iyi olan iş adamlarından sayın Ali Yılmaz'ın bu durumu kınamak yerine, bir Antalyasporlu olarak herkesten önce harekete geçerek sıkışıklık anlarında Antalyaspor'a destek olsa, kulüpten alacaklı olduğu dönemlerde diğer 3. şahısların yaptığının aksine davranmayarak alacaklarını faiz işletmeksizin talep etse, etik açıdan çok daha uygun olacağı kanaatindeyiz."

FutbolArena haber turu (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.