comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Antalyaspor, Eto'o'yu satmayacağını Fikret Orman'a haber vermedi

07 Ocak 2017, Cumartesi 22:22
Antalyaspor, Eto'o'yu satmayacağını Fikret Orman'a haber vermedi

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün, yeni tesislerin açılışında Eto'o'nun takımda kalacağını herkesten habersiz olarak sürpriz bir şekilde sahnede açıklamasına tepki yağarken, bu durumdan Fikret Orman'ın da haberdar olmadığı öğrenildi. 

FutbolArena Özel - Beşiktaş'ın sezon başından bu yana kadrosuna katmak istediği ve ara transfer döneminde Antalya'ya giderek Antalyaspor cephesiyle görüşme yapan Fikret Orman'ın bizzat yürüttüğü transfer harekatında kırmızı beyazlı kulübün başkanı Ali Şafak Öztürk, yeni tesislerin açılışında sahnede yaptığı konuşmada Samuel Eto'o'nun Antalyaspor'da kalacağını söylerken, Kamerunlu golcüyle karşılıklı girdiği diyalogda girerek bunu resmen kamuoyuna duyurdu. 

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün birkaç gündür devam eden transfer görüşmelerinin ardından bir anda tesislerin açılışında açıklama yapması özellikle Beşiktaş taraftarlarının büyük tepkisini çekerken, teknik direktör Rıza Çalımbay da Radyospor'da olaylardan habersiz olduğunu ve kendisinin de bu gelişmeyi sahnede öğrendiğini söyledi. 


Beşiktaş'tan Antalyaspor'a Samuel Eto'o tepkisi


Yeni tesislerin açılışında konuşma yapan Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, yönetim olarak Samuel Eto'o'yu satmama kararı aldıklarını açıkladı.
Bunun yanı sıra Ali Şafak Öztürk bu kararını açıklarken, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş de izleyenler arasındaydı.

FİKRET ORMAN DA SAHNEDE ÖĞRENDİ

Eto'o'nun takımda kalacağını, yeni tesislerin açılışında sahnede söyleyen başkan Ali Şafak Öztürk'ün açıklamalarından Fikret Orman'ın da daha önceden haberdar olmadığı öğrenilirken, yürütülen transfer görüşmelerinde Antalyaspor cephesinden Beşiktaş'a herhangi bir şekilde 'Eto'o'yu satmıyoruz" şeklinde bir karar iletmedikleri öğrenildi. 

Bu duruma Beşiktaş taraftarları da oldukça sinirlenirken, özellikle Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün transfer görüşmelerinin yürütüldüğü dönemde Fikret Orman'a dahi söylemeden tesislerin açılışında Eto'o'nun takımda kalacağını sahnede açıklaması siyah beyazlı cepheden de büyük tepki aldı. 

TEKLİFİ YAPTI, CEVAP BEKLİYORDU

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Samuel Eto'o transferiyle ilgili Antalyaspor cephesiyle yapılan pazarlıkların ardından teklifi yaptığı ve cevap beklerken, Ali Şafak Öztürk'ün tesislerin açılışında Kamerunlu golcünün takımda kalacağını açıklaması başkan Orman'a da sürpriz oldu. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)