comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Samuel Eto'o'yu satmayacaklarını açıkladı

07 Ocak 2017, Cumartesi 20:10
Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Samuel Eto'o'yu satmayacaklarını açıkladı

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, yönetim olarak Samuel Eto'o'yu satmama kararı aldıklarını açıkladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekibi Beşiktaş, devre arası transfer döneminde atağa kalktığı Samuel Eto'o girişiminden olumsuz sonuç aldı.
 

Beşiktaş, Samuel Eto'o'yu transfer edecek mi?


Yeni tesislerin açılışında konuşma yapan Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, yönetim olarak Samuel Eto'o'yu satmama kararı aldıklarını açıkladı.

Öte yandan Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk bu kararını açıklarken, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş de izleyenler arasındaydı.
Beşiktaş taraftarları bu gelişmelerin ardından sosyal medyada Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ü şov yapmakla itham ederken çok sert ifadeler kullanıldı.

Öztürk konuşmasında, "Biz göreve geldiğimizden beri kaptanımız Samuel Eto ile ilgili çeşitli transfer dedikoduları çıktı. Biz şehrimizin güzide insanları ile konuştuk ve kaptanımızı satmamaya karar verdik. İnşallah bizim yönetim altında Antalyaspor'u şampiyon da göreceğiz." açıklamasını yaptı.

ETO'O ONAYLADI

Konuşmanın ardından sahneye çıkarak taraftarları selamlayan Samuel Eto'o da Antalyaspor'da kalacağını açıklayarak Beşiktaş'a kapıları tamamen kapattı.

İşte Antalyaspor başkanı Şafak Öztürk ile Eto'o'nun sahnedeki diyaloğu:

- Antalyapor'da kalıyor musun?
- Kalıyorum.
- Biz kimiz?
- Biz Antalyasporuz
 

Fikret Orman'dan Samuel Eto'o açıklaması


Geçtiğimiz günlerde Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nu ziyaret eden Fikret Orman burada da Eto'o konusuyla ilgili görüşlerini bildirdi. Bir gazetecinin, "Eto'o'nun transferiyle ilgili son durum nedir?" şeklindeki sorusu üzerine Orman, "Kısmetse olur. Acayip ısrarcı değiliz. Antalyaspor bizim değer verdiğimiz bir camia. Çok iyi ilişkilerimiz olan bir camia. Beşiktaş'ın şu anki kadro yapısı, ligi ve Avrupa'yı götürebilecek zenginlikte." cevabını vermişti.

BEŞİKTAŞ'IN SON TEKLİFİ NEYDİ?

Antalyaspor Ömer Şişmanoğlu + 1 milyon Euro talep ederken, Fikret Orman para vermekten yana olmadığını belirtti. Antalyaspor'a karşı teklif olarak, "Ömer haricinde genç oyunculardan başka birini kiralık olarak ikna edin, onu verelim" dedi.

ANTALYASPOR'UN YENİ TESİSLERİ

Yaklaşık 135 bin metrekarelik alanda 43 milyon 187 bin liralık yatırımla hayata geçirilen tesiste, 4 aydınlatmalı çim futbol sahası, 2 mini antrenman sahası, 2 tenis kortu, kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, fizik tedavi ve rehabilitasyon havuzu, konferans salonu, 66 konaklama odası, restoran, oyun salonu, hobi odaları, fitness salonu, SPA, hamam, sauna, jakuzi ve bin 500 kişi kapasiteli tribün bulunuyor.
 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)