comScore

Antalya'da deprem mi oldu? Antalya depremi şiddeti kaç? Antalya depremi merkez üssü neresi? (Antalya depremi 10 Ekim 2018 Çarşamba)

10 Ekim 2018, Çarşamba 11:10
Antalya'da deprem mi oldu? Antalya depremi şiddeti kaç? Antalya depremi merkez üssü neresi? (Antalya depremi 10 Ekim 2018 Çarşamba)

Antalya'da 10 Ekim 2018 Çarşamba günü deprem oldu. Antalya'da sabah saatlerinde meydana gelen depremin ardından vatandaşlar panik havası yaşandı. Peki Antalya depremi şiddeti kaç? Antalya depreminin merkez üssü neresi? Antalya depremiyle ilgili son dakika gelişmeleri haberimizde. 

Antalya'da son dakika deprem! Antalya'da deprem mi oldu? Antalya'da ne zaman deprem oldu? Antalya'da yaşayan vatandaşlar son dakika Antalya'da yaşanan depremle ilgili araştırma yapmaya başladı. Antalya'da  son dakika deprem haberleriyle ilgili tüm gelişmeler haberimizin devamında. 


Antalya son dakika deprem haberleri (Antalya deprem 10 Ekim 2018 Çarşamba)


Antalya'da  ne zaman deprem oldu? Antalya'da  kaç şiddetinde deprem oldu? Antalya depremi merkez üssü neresi? Son dakika Antalya depremiyle ilgili AFAD'dan yapılan açıklamada Antalya'daki depremin şiddeti ve merkez üssü açıklandı. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 09.15'te merkez üssü Kumluca ilçesinin yaklaşık 55 kilometre açıkları olan 3 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Yaklaşık 55 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlenen deprem, hasara yol açmadı.
 

Deprem nedir?


Yerkabuğu içindeki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamları ve yeryüzeyini sarsma olayına "DEPREM" denir. Deprem, insanın hareketsiz kabul ettiği ve güvenle ayağını bastığı toprağın da oynayacağını ve üzerinde bulunan tüm yapılarında hasar görüp, can kaybına uğrayacak şekilde yıkılabileceklerini gösteren bir doğa olayıdır. Depremin nasıl oluştuğunu, deprem dalgalarının yeryuvarı içinde ne şekilde yayıldıklarını, ölçü aletleri ve yöntemlerini, kayıtların değerlendirilmesini ve deprem ile ilgili diğer konuları inceleyen bilim dalına "SİSMOLOJİ" denir.
 

Depremin özellikleri nelerdir?


Bazen büyük bir deprem olmadan önce küçük sarsıntılar olur. Bu küçük sarsıntılara "ÖNCÜ DEPREMLER" denilmektedir. Büyük bir depremin oluşundan sonra da belki birkaç yüz adet küçük deprem olmaya devam etmektedir. Bu küçük depremler "ARTÇI DEPREMLER" olarak isimlendirilir ve büyük depremin oluş anına göre bunların şiddetinde ve sayısında azalım görülür.
ANTALYA DEPREM YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Transfer Turu (14 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.