comScore

Antalya depreminde ölü ve yaralı var mı? Antalya depremi merkez üssü neresi? Antalya depremi saat kaçta ne zaman oldu?

11 Eylül 2018, Salı 02:40
Antalya depreminde ölü ve yaralı var mı? Antalya depremi merkez üssü neresi? Antalya depremi saat kaçta ne zaman oldu?

Antalya'da gece geç saatlerinde meydana gelen depremin ardından vatandaşlar büyük bir panik yaşadı. Son dakika Antalya depremiyle ilgili tüm gelişmelerin dışında Antalya'da deprem saat kaçta oldu? Antalya depremi merkez üssü neresi? Antalya depreminde mal ve can kaybı var mı? sorularına haberimizden ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Son dakika! Antalya'da deprem oldu! Antalya'da gece saatlerinde meydana gelen deprem vatandaşlarda büyük panik yarattı. Antalya'da meydana gelen deprem çevre illerde de yoğun bir şekilde hissedildi. Peki Antalya'da deprem saat kaçta oldu? Antalya'da kaç şiddetinde deprem oldu? Antalya depreminin merkez üssü neresi? Son dakika Antalya depremiyle ilgili açıklama geldi. 
 

Antalya'da deprem son dakika haberleri


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, Antalya Döşemealtı'nda saat 02:02'de 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Antalya'da meydana gelen depremin ardından Türk Kızılay resmi twitter hesabından "Antalya'da meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeler Kızılay ekiplerimiz tarafından yakından takip edilmektedir.  duyurusunu yaptı. 

Öte yandan Antalya depremiyle ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Antalya depreminde mal ve can kaybı var mı? sorusuna yanıt arayan vatandaşlar için son gelem haberler, mal ve can kaybının olmadığı yönünde. Bu sevindirici gelişmenin ardından Antalya depremiyle ilgili yapılan bir diğer son dakika açıklamasında depremin yaklaşık 47 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.


Deprem nedir?


Yerkabuğu içindeki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamları ve yeryüzeyini sarsma olayına "DEPREM" denir. Deprem, insanın hareketsiz kabul ettiği ve güvenle ayağını bastığı toprağın da oynayacağını ve üzerinde bulunan tüm yapılarında hasar görüp, can kaybına uğrayacak şekilde yıkılabileceklerini gösteren bir doğa olayıdır. Depremin nasıl oluştuğunu, deprem dalgalarının yeryuvarı içinde ne şekilde yayıldıklarını, ölçü aletleri ve yöntemlerini, kayıtların değerlendirilmesini ve deprem ile ilgili diğer konuları inceleyen bilim dalına "SİSMOLOJİ" denir.
ANTALYA DEPREM SON DAKİKA

FutbolArenaakşam haberleri turu (20 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.