comScore

Şansal Büyüka'dan Lig TV açıklaması

18 Ocak 2017, Çarşamba 17:37
Şansal Büyüka'dan Lig TV açıklaması

Şansal Büyüka, Digitürk'ten ayrılacağı iddialarına cevap verdi.

FutbolArena - Digitürk'ün beIN Group'a satışının ardından eski adıyla Lig TV'de yayınlanan Maraton programı ve sunucusu Şansal Büyüka'nın akıbeti merak konusu oldu.

Milliyet Yazarı Sina Koloğlu'na konuşan Şansal Büyüka, Lig TV Genel Müdürlüğü görevini 2010 yılında bıraktığını söylerken, Digitürk'teki geleceğinin belirsiz olduğunu açıkladı.
 

Şansal Büyüka Digitürk'ten ayrıldı mı?


İşte Sina Koloğlu'nun bugünkü yazısı:
Sabah'ta Mevlüt Tezel yazısında “Şansal Büyüka gidiyor mu?” diye sordu.

Büyüka'ya durumu sordum. “Ömür boyu çalışacak değilim. ‘Kal' derlerse sadece bir yıl daha dururum. Git derlerse medeni bir şekilde vicdani ve hukuki sorumluluklarımızı yerine getirerek ayrılırız” dedi.

ZATEN GENEL MÜDÜR DEĞİLİM

Büyüka, “2010 Ağustos ayında genel müdürlüğü bıraktım. Yedi sene oluyor, haber yapanlar hâlâ farkında değil” diyerek serzenişte bulundu. “Kanalı sıfır masrafla ben ve arkadaşlarım kurdu, Türkiye'ninen büyük markalarından birini yarattık'' sözleri doğruydu. Gitmesinin doğal olduğunu, bunun gazete haberiyle yapılmasının medeni bir durum olmadığını söyledi. ‘Maraton' programının izlenme oranlarında halen zirvede olduğunun da altını çizdi Büyüka...
 

BeIN sports'un genel müdürü kim olacak?


Genel müdür pozisyonu için bazı isimler konuşuluyor BeIN sports için. Barış Kuyucu, Ertem Şener, Ersin Düzen ve Göktuğ Sevinçli. Kulağıma gelen Kuyucu'yla bir görüşme yapıldığı yönünde. Aslında bu ‘kartvizit' için bence istekli olmayan yok gibi. Büyük bir markada buluşmak. Bu isimlerin ‘Maraton' programı içinde olabileceğini tahmin ediyorum. Hep vitrinde olmuş isimler. Sadece genel müdür olarak görev yapmak bu isimleri pek doyurmaz. Kurulduğundan bugüne ‘Maraton' adını yazdıran, izlettiren Büyüka'dan sonra gelecek bir isim bu ağırlığı da hissedecektir. Yorumcu olarak Rıdvan Dilmen ve Mehmet Demirkol'un da adı geçiyor. Sürpriz değil.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)