comScore

Şansal Büyüka'dan Kosova galibiyeti ve Fatih Terim yorumu

13 Kasım 2016, Pazar 11:02
Şansal Büyüka'dan Kosova galibiyeti ve Fatih Terim yorumu

Şansal Büyüka, Türkiye - Kosova maçını değerlendirdi. 

FutbolArena - Türkiye - Kosova maçının ardından Şansal Büyüka, Milliyet Gazetesi'ndeki köşesinde alınan 3 puanı değerlendirdi. Büyüka, bu galibiyetin yeterli olmayacağını söylerken, dün geceden en üzüldüğü hadiseyi de belirtti. 

Şansal Büyüka'nın Türkiye - Kosova maçı yazısı:

"EN ÜZÜLDÜĞÜM TEK ŞEY..."

Gecenin üzüldüğüm tek şeyi oldu. Türk futbolunun son yıllardaki  en istikrarlı ve başarılı stoperi Yalçın Ayhan nihayet milli takıma çağırıldı ama nihayet milli olma şansını gene yakalayamadı. “Bir başka bahara” diyeceğim ama yaşı artık ilerleyen Yalçın Ayhan da başka baharları bekleyecek güç ve moral kaldı mı onu bilemiyorum. Kosova galibiyeti için son sözüm şu; Yetmez ama evet...


Şansal Büyüka'dan Burak Yılmaz yorumu


“Burak Yılmaz, “Çin malı” olmadığını, Türk futbolunun halen bir numaralı golcüsü olduğunu açık şekilde ortaya koydu.”

Milli Takım'ın 2-0'lık Kosova galibiyeti ve 4 oyuncunun yeniden Milli Takım'a dönmesini ele alan Şansal Büyüka, Burak Yılmaz'a vurgu yaptı. “Çin malı olmadığını gösterdi” dedi.

Şansal Büyüka, yazısında şu ifadeleri kullandı: 

“Burak Yılmaz iyi bir geri dönüş yaptı. Maç boyu yeteri kadar pas alamamış ve beslenememiş olsa bile, attığı golde önünü açışı, Volkan Şen golü öncesi zor pozisyona rağmen etkili bir vuruş yapması, “Çin malı” olmadığını, Türk futbolunun halen bir numaralı golcüsü olduğunu açık şekilde ortaya koydu.”

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)