comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Şansal Büyüka'dan Fenerbahçe'ye FLAŞ öneri! "4'ünü birden yollarım"

22 Şubat 2017, Çarşamba 09:21
Şansal Büyüka'dan Fenerbahçe'ye FLAŞ öneri!

Duayen televizyoncu ve gazeteci Şansal Büyüka, Fenerbahçe'nin 4 golcüsünü de göndermesi gerektiğini söyledi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de zirve yarışının uzağında kalan Fenerbahçe'ye ilginç bir tavsiye geldi. Milliyet yazarı Şansal Büyüka, sarı lacivertlilerin Robin van Persie, Moussa Sow, Emmanuel Emenike ve Fernandao ile yolları ayırması gerektiğini söyledi.

Şansal Büyüka, geleceği tartışılan teknik direktör Dick Advocaat'ın yerine de bugünden yeni hocanın belirlenmesi gerektiğini ifade etti.


Şansal Büyüka'nın Milliyet Gazetesi'ndeki Fenerbahçe yorumu


Türkiye'yi “son durak” gören futbolculara alışmıştık ama ülkemizi “son durak” gören bir hocaya ilk defa tanıklık ediyoruz. Dick Advocaat'ın Kasımpaşa maçı sonrasında birbirinden çarpıcı açıklamaları oldu. Beni en fazla hayrete düşüren, “Kariyerimi iyi bir kulüpte noktalamak için Fenerbahçe'ye geldim” ifadeleri oldu. Yapma hoca... Fenerbahçe jübile yeri mi, Fenerbahçe son durak mı?
Advocaat, “Kararımı mart ayında vereceğim” dedi ama kararın ne olduğunu şimdiden ilan etti. Hocanın kalmayacağını bilen hangi futbolcu o hocaya inanır, o hocaya güvenir, o hocadan çekinir ve saygı duyar... Advocaat'ın geçmişine elbette saygımız ve inancımız var. Ama heyecan ve hedef bittiyse, her şey bitti demektir. Fenerbahçe'nin yerinde olsam yarının hocasını bugünden belirlerim.

"DÖRDÜNÜ BİRDEN GÖNDERİN"

Fenerbahçe bu UEFA kıskacında yeni sezon için nasıl transfer yapar bilemem. Ama bildiğim, Fenerbahçe dört golcüsü Van Persie, Sow, Emenike ve Fernandao ile seneye de hedefi yakalayamaz. Fenerbahçe dördünü birden göndermeli ve çok iyi iki golcü bulmalı... Daha doğrusu önce parayı, sonra paranın yanına “futbol aklını” katarak çok iyi iki golcü bulmalı... Bir de elbette Alex sonrası bir 10 numara... Gerisi teferruat...

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)