comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şansal Büyük'a Beşiktaş'a övgüler yağdırdı - Süper Lig Haberleri

22 Mayıs 2016, Pazar 11:52
Şansal Büyük'a Beşiktaş'a övgüler yağdırdı - Süper Lig Haberleri

Usta gazeteci Şansal Büyüka, Süper Lig'in geride kalmasının ardından üç büyükler hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in sona ermesinin ardından Milliyet Gazetesi'ne özel röportaj veren gazeteci Şansal Büyüka, geride kalan sezon hakkında flaş açıklamalarda bulundu.
 

Şansal Büyüka'dan Beşiktaş açıklaması


Beşiktaş'ın şampiyonluğuna övgüler yağdıran Şansal Büyüka "Beşiktaş bir “kurtuluş savaşı” yaptı ve Fikret Orman ile silah arkadaşları bu savaştan zaferle çıktı. Feda... Cefa... Sefa... Beşiktaş ve Türk sporu bu üçlemeyi unutmasın." ifadelerini kullandı.

Transfer eksikleri hakkında da yorumlarda bulunan Büyüka, "Beşiktaş orta alan ve hücumcularda mevcut kadroyu korursa, çok iyi iki stoper ile en azından bir sağ bek alırsa, gene şampiyonluğun en büyük adayı olur." sözlerini sarf etti.
 

Şansal Büyüka'dan Mario Gomez'e eleştiri


Mario Gomez'i eleştiren Şansal Büyüka "Gomez ayıp ediyor. Fiorentina'daki kayıp yıllar ve büyük paslanmışlıktan sonra, Beşiktaş'ta parlayıp, yeniden Alman Milli Takımı'nı yakalayıp, sonra da “iyi takım kurulursa kalırım, yoksa giderim” demek, en azından koca bir sezon cepheye silah taşır gibi kendisine o gollük pasları taşıyan takım arkadaşlarına karşı ayıp." yorumunu yaptı.
Fikret Orman'a Küçük Seba benzetmesini yapan duayen gazeteci "Fikret Orman, Beşiktaş tarihinin en önemli bir, iki başkanından biri... Ben ona yıllarca önce “küçük Süleyman Seba” demiştim de karşıtlarının hücumuna uğramıştım. Bakın ne ekerseniz onu biçiyorsunuz. Beşiktaş bu sezon transfere sadece 11 milyon euro bonservis parası ödedi. Fenerbahçe, bizzat kendi yöneticilerinin açıklamalarına göre bonservis bedeli olarak en az 50-60 milyon euro harcadı." açıklamasını yaptı.
 

Şansal Büyüka'dan Galatasaray ve Mircea Lucescu açıklaması


Galatasaray'ın Mircea Lucescu hamlesi hakkında konuşan Şansal Büyüka, "Galatasaray'ın Lucescu‘yu çok istediği kesin... Ancak biliyoruz ki, Lucescu göz kırpar, pas verir ama kolay kolay gelmez. Galatasaray hoca bulmakta zaten geç kaldı. 10-15 gün sonra Lucescu “gelmiyorum” derse ki, öyle olacağa benziyor, o zaman Galatasaray çok zor durumda kalır. Fatih Terim'in olma şansı derseniz, hiç ihtimal vermiyorum." ifadelerini kullandı.

Sinan Gümüş'e övgüler yağdıran Büyüka "Belki çok erken olacak ama Sinan Gümüş, Galatasaray'a önemli bir değer katıyor. Burak gittikten sonra, “Tamam şimdi oldu” dedik, Sinan'a nazar değdirdik. Şimdi döndü, yine maşallahı var." yorumunu yaptı.
 

Şansal Büyüka'dan Galatasaray - Fenerbahçe finali açıklaması


Türkiye Kupası'nda oynanacak olan Galatatasaray - Fenerbahçe maçı öncesi tahminde bulunan Şansal Büyüka "Televizyon programlarında baktım, Galatasaraylı yorumcular bile “Fenerbahçe bize 5 atar, 6 atar” diye konuşuyorlar. Eğer 15 gün önce olsaydı “Fenerbahçe banko kazanır” derdim. Bugün koşullar değişti. Fenerbahçe'de bir dağınıklık ve moralsizlik, Galatasaray'da bir toparlanma hakim... Ortada bir maç... Galatasaray için bu maçın son Avrupa bileti özelliğini taşıyor olması, takıma ekstra bir motivasyon yükleyebilir." açıklamasını yaptı.
 

Şansal Büyüka'dan Fenerbahçe açıklaması


Fenerbahçe'den UEFA ile yaptığı anlaşmaya değinen Şansa Büyüka "Fenerbahçe'de şu anda en büyük senaryo, UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşması... Bu anlaşmaya göre artık istediğin gibi para harcamak yok. Yani deniz bitti. Fenerbahçe artık istese de öyle sansasyonel, popülist, geçmişinde büyük kariyeri olan oyuncuları bol keseden alamaz." dedi.
 

Şansal Büyüka'dan Vitor Pereira açıklaması


Vitor Pereira'yı yerden yere vuran Şansal Büyüka "Pereira, son günlerin moda deyimi ile “düşük profilli” bir hoca... Ayrıca sözleşmesi varken gönderilirse, yardımcıları ile birlikte ciddi bir tazminat doğuyor. Gidene ver, gelene ver, Fenerbahçe hoca için bu kadar fazla yükü zor taşır. Ayrıca Pereira, takım savunması ve mücadelesi adına kötü işler yapmadı. Ama hızlı hücumda sınıfta kaldı. Futbolcular elinde parlamadı, paslandı." ifadelerini kullandı.
 

Şansal Büyüka'dan Gökhan Gönül ve Mehmet Topal açıklaması


Gökhan Gönül ve Mehmet Topal'ın Fenerbahçe'nin tavırlarından rahatsız olduğunu söyleyen Şansal Büyüka "Fenerbahçe'den çok oyuncunun gideceği kesin... Gitmeye başladılar bile... Gökhan için Beşiktaş, Mehmet Topal için Galatasaray hazır bekliyor. Hemen belirteyim, bu iki oyuncu, menajerlerinin görüşmeye alınmamasından son derece rahatsız" dedi.

Şansal Büyüka sözlerinin devamında "UEFA uzlaşmasından sonra Fenerbahçe eskisi kadar rahat transfer yapamaz. Kesinlikle bonservis bedeli olmayan futbolcu arayacaktır ki, bu da Fenerbahçe'nin lehine olur. Hiç olmazsa daha seçici davranır. Fenerbahçe milyon dolarları harcayıp şöhretli futbolcuların geçmişini satın almaktan artık vazgeçmeli... Bu kadar acı tecrübe yeter... Fenerbahçe, Fenerbahçe'nin bugünlerini ve yarınlarını kurtaracak, takıma aidiyet duygusu taşıyacak oyuncuları bulmalı. Fenerbahçe iyi bir takım kurmak için, birbirini tamamlayıcı iyi oyuncular bulmalı... Görüyoruz ki, iyi oyuncu  alarak, iyi takım kurulmuyor." sözlerini sarf etti.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!