comScore

Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü'ne kaç gün kaldı? Anneler Günü kutlaması ve tarihi (Mayıs 2018)

12 Mayıs 2018, Cumartesi 01:40
Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü'ne kaç gün kaldı? Anneler Günü kutlaması ve tarihi (Mayıs 2018)

Anneler Günü için geri sayım başladı. Tüm yurtta Anneler Günü heyecanı başlarken, vatandaşlar kadar dükkanlar da Anneler Günü için günler öncesinden hazırlıklarını tamamladı. Bu vesileyle FutbolArena ailesi olarak tüm Annelerin Anneler Günü'nü kutlarız. Ayrıca Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü'ne kaç gün kaldı? Anneler Günü nereden ve nasıl çıktı? gibi soruların cevapları da haberimizde. 

FutbolArena Anneler Günü'ne çok kısa bir süre kala annesini mutlu etmek isteyen çocukları büyük bir heyecan sardı. Evrensel bir gün olan Anneler Günü için artık geri sayım başladı. Her yıl Mayıs ayında kutlanan Anneler Günü'nün bu yıl hangi güne denk geldiğini merak edenler Anneler Günü ne zaman ve Anneler Gününe kaç gün kaldı? sorularının cevaplarını araştırmaya başladı. Peki Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü neden önemlidir? En önemlisi de Anneler Günü'nde ne hediye alınmaldır? Tüm bu soruların cevaplarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 


Anneler Günü tarihi (Mayıs 2018)


Evrensel bir gün olan ve her yıl Mayıs ayının ikinci haftası kutlanan Anneler Günü'nün bu yıl hangi güne geldiğini merak edenler, internet ortamında Anneler Günü ne zaman ve Anneler Günü'ne kaç gün kaldı? sorularına yanıt aramaya başladı. Anneler Günü bu yıl 13 Mayıs'ta kutlanacak. Öte yandan Anneler Günü hazırlığı vatandaşlar kadar esnafta da başladı. Anneler Günü için hediye almak isteyen vatandaşlar için hediyelik eşya satan dükkanlar günler öncesinden Anneler Günü için hazırlık yapmaya başladılar. 


 

Anneler günü nasıl ortaya çıktı?


Anneler günüyle ilgili ilk resmi kutlama önerisi, Amerika'da 1872 yılında Julia Ward Howe tarafından barışa adanan bir gün olarak tasarlandı. İlk defa Boston'da bir yürüyüş düzenlenerek kutlandı.1907 yılında Philadelphia'da Ana Jarvis, annesinin ölüm yıldönümü olan Mayıs ayının ikinci pazarının Anneler Günü olarak kutlanması için bir kampanya başlattı. Bir sene sonra Philadelphia'da kutlanan Anneler Günü Ana Jarvis'in izleyenleri tarafından bakanlara, işadamlarına ve politikacılara ulaştırılarak ulusal olarak kutlanmaya başlandı. 1911 yılına gelindiğinde hemen hemen her ülkede kutlanmaya başlanmıştı. 1914 yılında ABD başkanı Wilson tarafından resmi bir açıklamayla Mayıs ayının ikinci pazarı Anneler Günü olarak duyuruldu. 1911 yılına gelindiğinde hemen hemen her ülkede kutlanmaya başlanmıştı. 1914 yılında ABD başkanı Wilson tarafından resmi bir açıklamayla Mayıs ayının ikinci pazarı Anneler Günü olarak duyuruldu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"