comScore

Şanlıurfaspor Şanlıurfaspor

Şanlıurfaspor - Adana Demirspor maçı ertelendi! Ne zaman oynanacak?

03 Mart 2017, Cuma 19:00
Şanlıurfaspor - Adana Demirspor maçı ertelendi! Ne zaman oynanacak?

TFF 1. Lig 23. haftasında Şanlıurfaspor - Adana Demirspor maçı olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi. Peki Şanlıurfaspor - Adana Demirspor maçı hangi tarihte oynanacak? İşte son haberler. 

FutbolArena - TFF 1. Lig 23. haftasında Şanlıurfaspor ile Adana Demirspor arasında GAP Arena'da oynanan maçın ilk 7 dakikası yoğun yağmur altında devam etmesine rağmen stat zemini ve koşullar olumsuz hava koşullarına fazla direnemedi. 
 

Şanlıurfaspor - Adana Demirspor maçı ertelendi


TFF 1. Lig 23. haftasında Şanlıurfaspor ile Adana Demirspor arasında GAP Arena stadında oynanan maçın henüz 30. saniyesinde Şanlıurfaspor Abdülaziz'in golüyle 1-0 öne geçmişti. Ancak 7. dakika itibariyle yoğun yağmur yağışı ve gök gürültüsü nedeniyle statta elektriklerin kesilmesinin ardından kısa bir süre jeneratörün devreye girmesi beklendi. 

Stat jeneratörünün devreye girmesinin ardından Koray Gencerler ve yardımcıları devam eden yağıştan ötürü zemini kontrol etmek için sahaya çıktılar. Topun zeminde sekip sekmediğini kontrol eden Koray Gencerler stat zemininin elverişsiz olduğunu görünce bu maçın oynanamayacağını ifade etti ve Şanlıurfaspor - Adana Demirspor maçı 7. dakika itibariyle olumsuz hava koşulları itibariyle ertelendi. 

STATTA PEŞ PEŞE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANDI

Şanlıurfaspor - Adana Demirspor maçının oynandığı sırada 7. dakikada stat elektriklerinin kesilmesinin ardından kısa bir süre jeneratörün devreye girmesi beklendi. Jeneratörün devreye girmesinin ardından hakemlerin sahaya çıkıp ve erteleme kararı almasının ardından GAP Arena stadında devam eden şiddetli yağmur yağışından dolayı tam 2 kez daha stat elektriklerinde kesinti yaşandı. 


Ertelenen Şanlıurfaspor - Adana Demirspor maçı ne zaman oynanacak?


TFF 1. Lig 23. haftasında olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen Şanlıurfaspor - Adana Demirspor maçının ne zaman oynanacağı konusuyla ilgili olarak federasyon temsilcileri raporlarını hazırladıktan sonra daha sonra bir karar verileceğini belirttiler. 7. dakikadan itibaren Şanlıurfaspor'un 1-0 önde olarak başlayacağı bu müsabakanın hangi tarihte oynanacağı gözlemcilerin ve federasyon temsilcilerinin raporundan sonra belli olacak. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"