comScore

Ankaragücü ve Kayserispor'dan: "Bize göre ligler bitmiştir!"

26 Mart 2020, Perşembe 00:42
Ankaragücü ve Kayserispor'dan:

Kayserispor ve Ankaragücü yönetiminden "Bu sezon ligler bize göre bitmiştir." açıklaması geldi. 

FutbolArena - Koronavirüs nedeniyle liglerin süresiz ertelenmesinin ardından kulüplerden yeni açıklamalar geldi. Kayserispor ve Ankaragücü yönetimlerinden "Bu sezon lig bitmiştir." şeklinde demeç geldi. 

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı şu açıklamaları yaptı:
Geçen hafta "önce sağlık" diyerek, liglerin ertelenmesini talep etmiştik. Ne kadar haklı olduğumuz, ilk olarak çok değerli Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak'ın ardından Fenerbahçe kulübünde bir futbolcu ve personelde koronavirus değerlerinin pozitif çıkması ile bir kez daha ortaya çıktı. Hastalığa yakalanan camianın çok değerli isimlerine acil şifa diliyoruz. Geçen hafta liglerin ertelenmesi kimbilir kaç futbolcu, yönetici, teknik adam, polis, gazetecinin vs. bu salgına yakalanmasını önledi? Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca liderliğinde sağlık personelinin büyük özverisine karşın, vaka ve ölüm sayısı ne yazık ki artıyor. Benzer coğrafya ve kültürün olduğu Italya ve Ispanya, endişelerimizi artırıyor ve bu savaşın düşünülenden de öte uzayacağını gösteriyor.

"BİZE GÖRE LİGLER BİTMİŞTİR"

"Bu aşamada bize göre ligler bitmiştir. Bundan sonra futbolcuların toplanması, risk ortamına girmeleri, form tutmaları öngörülen süreler içinde mümkün değildir. Bu süreç tüm motivasyonumuzu bozmuş, teknik yönetimden, futbolcusuna öncelik doğal olarak kendileri ve ailelerinin sağlığı olmuştur. Özellikle yabancı bazı futbolcularımızı  Kayseri'de tutmamız zor hale gelmiştir. En kısa sürede futbolcuları evlerine göndererek bile bile ladese son vermeliyiz. En kısa zamanda ligin sonlandırılma şekli ve teknik ve finansal sorunların tartışılması gerektiğini düşünüyoruz."

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ise Spor Anki'ye yaptığı açıklamada, "Oyuncularımızı tekrar aynı kıvama getirmek imkansız gibi. Kulüpler ligin bu şekilde bitirilmesini bu sezonun yok sayılmasını istiyorlar. Bizim de görüşümüz bu şekilde Bizim için bu lig artık bitmiştir." ifadelerini kullandı. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"