comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Andreas Beck'in Şampiyonlar Ligi'nde istediği rakipler - Beşiktaş Haberleri

18 Mayıs 2016, Çarşamba 11:01
Andreas Beck'in Şampiyonlar Ligi'nde istediği rakipler - Beşiktaş Haberleri

Beşiktaş'ın istikrar abidesi olan futbolcularından Andreas Beck, şampiyonlukta Vodafone Arena Stadı'nın açılmış olmasının büyük bir payı olduğunu söyledi.

DHA'nın sorularını yanıtlayan Beck, UEFA Şampiyonlar Ligi için Barcelona ve Bayern Münih gibi takımlarla eşleşmek istediğini ifade etti.

"ŞAMPİYON OLARAK BİR ÇOK İNSANI GURURLANDIRDIK"
Andreas Beck şampiyonluk ile ilgili düşüncelerini, "Tabii ki de çok güzel bir duygu. En güzeli de şu; sadece kendimizi, ailelerimizi değil Tüm Türkiye'de, dünyanın farklı faklı yerlerinde bir çok insanı çok mutlu ettiğimizi, çok gururlandırdığımızı biliyoruz. Bunun bir parçası olmak, buna katkı yapmış olmak gerçekten çok güzel" diye açıkladı.

"BU SENE ÇOK ANI BİRİKTİRDİM"

Şampiyonluk yolunda bir çok anısı olduğunu söyleyen Beck, "Bir çok eğlenceli an var. Bir çok ilginç an var. Baskının çok yoğun olduğu anlar yaşadık. Ama öyle bir şey ki birini diğerlerinden ayırt edemiyorum. Tabii ki de çok uzunca bir süredir birlikteyiz, sürekli birlikteyiz. Bir çok ilginç an ortaya çıktı, bir çok anı biriktirdik. Birlikte bu işi başardık takım halinde, herkesin desteğiyle. Bir anı diğerlerinden ayıramıyorum şimdi düşündüğümde" diye konuştu.
 
273348-haber

"VODAFONE ARENA STADI BİZİ ATEŞLEDİ"

Vodafone Arena Stadı'nın kendilerini ateşlediğini belirten Alman sağ bek, "Vodafone Arena Stadı'nın açılmış olması ligin son düzlüğünde bizi ateşledi. Ligin son döneminde ihtiyacımız olan o enerjiyi bize verdi. Şimdi çok güzel bir şey var. Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız ve Şampiyonlar Ligi'nde muazzam bir atmosfer, muazzam bir statta oynayacağız, tabii ki bu tarafıyla da çok önemli. Şunu da unutmamak lazım, sadece bizim üzerimizde değil, rakip takımlar üzerinde de çok büyük bir etki yarattı Vodafone Arena" dedi.

"DERBİ GALİBİYETLERİ ŞAMPİYONLUĞUMUZ İNANCIMIZ ARTIRDI"

Şampiyonluğa derbi galibiyetlerinden sonra daha çok inandıklarını açıklayan Beck, "İlk günden itibaren ben şunu hissettim. Hem oyuncu grubunda hem teknik ekipte, hem destek ekibinde, hem camiada şampiyonlukla ilgili çok büyük bir istek, çok büyük bir açlık vardı. Bu başından beri vardı ve bu çok büyük bir istekti. Ama şunu söylemek lazım, ligin ilk yarısında Fenerbahçe'ye karşı aldığımız derbi galibiyeti, ardından Galatasaray'a karşı aldığımız derbi galibiyeti inancımızı iyice güçlendirdi. Ve o derbi galibiyetlerinden sonra biz rakiplerimizden daha iyiyiz ve şampiyon olabiliriz duygusunu artık iyice taşımaya başladık" diye dile getirdi.
 
273343-haber

"ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN TERCİHİM BARCELONA, BAYERN MÜNİH GİBİ TAKIMLAR"
Andreas Beck, UEFA Şampiyonlar Ligi için düşüncelerini, "Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı dört gözle bekliyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde ok üst düzey takımlara karşı oynayacağız. Tabii ki de isterim ki diğer liglerin şampiyon takımlarına Barcelona'ya karşı, Bayern Münih'e karşı güzel maçlar oynayalım. İnanıyorum ki o tip takımlara karşı oynamak bizim seviyemizi daha da yukarılara çekecek" şeklinde açıkladı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!