comScore

Galatasaray Galatasaray

Andone: 'Galatasaray ile anlaşmıştım...'

07 Ekim 2016, Cuma 23:57
Andone: 'Galatasaray ile anlaşmıştım...'

Rumen golcü Florin Andone, Galatasaray ile anlaşmıştım ama son anda kulüpler anlaşamadı dedi.

FutbolArena Dış Haberler - La Liga 2'de geçtiğimiz sezon Cordoba forması giyen ve 21 gol, 8 asistlik performansı ile gol kralı olan 23 yaşındaki Rumen golcü Florin Andone ülkesinin basınına konuştu. 

Yaz transfer döneminde ilk teklifi Galatasaray'dan aldığını açıklayan Andone, "Galatasaray ile anlaşmıştım. Fakat Cordoba yüksek bir bonservis bedeli isteyince Galatasaray ile kulübüm anlaşamadı. Bu yüzden bu transfer son anda gerçekleşmedi" ifadelerini kullandı.
Galatasaray'dan aldığı maaş teklifinin, Deportivo'ya göre daha yüksek olduğunu açıklayan Andone, "Galatasaray'dan sonra Deportivo yüksek bir bonservis teklifi sundu. Kulübüm bu teklifi kabul etti ve ailem de İspanya'da kalmamı istedi. Ben de bu şekilde Deportivo'ya transfer oldum" dedi. 

Deportivo Rumen Milli golcüyü 4 milyon euro karşılığında bu yaz transfer etmişti. Galatasaray'dan Emre Çolak'ı da transfer eden Deportivo buna karşın Andone'den henüz verim alabilmiş değil. Genç golcü yeni takımında oynadığı 7 maçta henüz gol atma başarısı gösteremedi. 

Galatasaray'da son dönemde sırasıyla Iosif Rotariu, Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Iulian Filipescu, Adi Ilie, Ionut Lutu, Radu Niculescu, Florin Bratu, Ovidiu Petre, Gabriel Tamas ve Bogdan Stancu gibi 11 Rumen futbolcu forma giymişti.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.