comScore

Çanakkale Dardanelspor Haberleri: Önder Karaveli kimdir?

03 Haziran 2016, Cuma 17:33
Çanakkale Dardanelspor Haberleri: Önder Karaveli kimdir?

Çanakkale Dardanelspor'un yeni teknik direktörü uzun süre Beşiktaş'ta görev yapan Önder Karaveli oldu.

FutbolArena - 2016-17 sezonunda 3. Lig'de mücadele edecek olan Çanakkale Dardanelspor Beşiktaş altyapısında ve scout ekibinde görev yapan Önder Karaveli'ye emanet. Peki Önder Karaveli kimdir? Kariyeri nedir?


Önder Karaveli kimdir? 


Uzun süre Beşiktaş altyapısında pek çok yaş grubunu çalıştıran ve şampiyonluklar kazandıran Karaveli Necip Uysal, Batuhan Karadeniz ve Serdar Özkan'ın altyapıdan çıkışlarında etkisi önemli etkisi oldu. 

Daha sonra Siirtspor ile Karagümrükspor'da teknik direktörlük görevleri yapan Karaveli Kasımpaşaspor'da da çalıştı. 
Bu sürecin ardından Beşiktaş'ın yeniden kurulan futbolcu izleme departmanına katılması teklif edilen Önder Karaveli 3 sezon Beşiktaş'ta scout olarak görev aldı.

Başarıyla geçen scout dönemine kendi isteğiyle son verip Abdullah Avcı'nın ekibine katılarak Başakşehir FK U-19 takımını çalıştırdı.
Bu süreç zarfında TFF tarafindan Tutor (Antrenör Eğitimcisi) kursuna davet alan 42 yaşındaki teknik adam eğitimci kimliğini geliştirdi.

Başkan Mehmet Önen ile bir süredir devam eden görüşmeler sonucunda yeniden organize olan ve projeleri heyecan uyandıran Dardanelspor'la el sıkışan Önder Karaveli böylece Çanakkale ekibinin yeni sezondaki teknik direktörü oldu.

FutbolArena haber turu (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.