comScore

Anadolu Efes: "Emeklerimizin boşa gitmediğine inanıyoruz"

11 Mayıs 2020, Pazartesi 17:45
Anadolu Efes:

Türkiye Basketbol Ligi sona erdirildi. Lider Anadolu Efes konuyla ilgili açıklamala yayımladı.

FutbolArena - Anadolu Efes, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun liglerin sona erdirilmesi kararını saygı karşıladıklarını ve halk sağlığının, tüm şampiyonluklardan, başarılardan daha değerli olduğunu açıkladı.
 

Anadolu Efes'ten tescil açıklaması


Basketbolda liglerin sonlandırıldığının açıklamasının ardından Anadolu Efes konuyla ilgili açıklamala yayımladı. Lacivert-beyazlıların resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Türkiye Basketbol Federasyonu, Covid - 19 salgınının sürmesi sebebiyle ING Basketbol Süper Ligi 2019 - 2020 sezonunu bugün sona erdirmiştir. Bu doğrultuda normal sezonun kalan maçları ve playoff turu maçları oynanmayacaktır.
"EMEKLERİMİZİN BOŞA GİTMEDİĞİNE İNANIYORUZ"

Kulübümüz; sporcuların, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sağlığı ile güvenliğini korumak adına alınan bu kararı saygıyla karşılamaktadır. Anadolu Efes Spor Kulübü için halkımızın sağlığı, tüm şampiyonluklardan ve başarılardan daha değerlidir.
En büyük dileğimiz, ING Basketbol Süper Ligi 2019 - 2020 sezonunun normal bir şekilde tamamlanmasıydı ancak bu mümkün olmamıştır. Normal sezonun 23 maçlık dönemini 21 galibiyet alarak lider kapatan takımımızın emeklerinin ve kulübümüzün yatırımlarının boşa gitmediğine inanıyoruz.

Lider tamamladığımız sezonda emeği geçen yöneticilerimize, antrenörlerimize, oyuncularımıza, çalışanlarımıza ve tabii ki taraftarlarımıza bir kez daha çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Covid - 19 salgını sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz."

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)