comScore

Ampute Milli Takımı finalde Angola'ya penaltılarla kaybetti

05 Kasım 2018, Pazartesi 06:19
Ampute Milli Takımı finalde Angola'ya penaltılarla kaybetti

2018 Ampute Dünya Kupası finalinde Milli takımımız, normal süresi ve uzatma dakikaları golsüz sona eren müsabakada, seri penaltı atışlarında Angola'ya 5-4 yenilerek Dünya ikincisi oldu. 

FutbolArena - Meksika'dan düzenlenen Ampute Dünya Kupası finalinde Milli takımımız Angola ile karşı karşıya geldi. TSİ 04:00'te başlayan müsabaka son derece çekişmeli geçti. Bir topu direkten dönen Milli takımımız maç boyunca çok net pozisyonlara girmesine rağmen Angola kalecisini geçemedi. Normal süresi ve uzatma dakikaları golsüz biten maçta, Angola penaltı atışlarında 5-4 kazanarak Dünya şampiyonu oldu. 


Ampute Milli Takımı Dünya Kupası final maç özeti (Türkiye - Angola Ampute Milli Takımı final maçı)


Ampute Dünya Kupası final maçında penaltı kaçıran Osman Çakmak büyük bir üzüntü yaşadı. Angola takımı seri penaltı atışlarında 5'te 5 yaparak Dünya Kupası'nın sahibi oldu. Ampute Milli Takımımız Dünya ikincisi oldu. Final maçının ardından Ampute Milli Takım futbolcuları çok büyük üzüntü yaşarken, futbolcular gözyaşlarına hakim olamadı. 

Osman Çakmak maçın ardından TRT Spor'a yaptığı açıklamada, "Penaltı gol olsaydı iş bitmiş olacaktı. Yapamadık, olmadı. Eğer şampiyon olamadıysak en büyük sorumlusu benim. Takımın ağabesiyim. Türk halkı hakkını helal etsin. Angola maç boyu kalemize gelmedi. Savunma yaptılar. İyi yonadık ama olmadı. Çok üzgünüz, çok üzgünüm." diye konuştu. 
BARIŞ TELLİ GÖZYAŞLARINA ENGEL OLAMADI

Ampute Milli Takımımızın futbolcularından Barış Telli ise final maçının ardından gözyaşlarına hakim olamadı ve uzun süre büyük bir üzüntü yaşadı. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"