comScore

Amedspor Sakaryaspor maçında jiletli tekmeli kavga

02 Mart 2019, Cumartesi 20:45
Amedspor Sakaryaspor maçında jiletli tekmeli kavga

Sakaryasporlu oyuncular maç sonu Amedsporlu oyuncuların kendilerine jiletli tekmeli-tokatlı saldırdıklarını açıklayarak, fotoğraflar paylaştı.

FutbolArena - Sakaryaspor ile Amedspor arasında oynanan maçta istenmeyen olaylar yaşandı. Türkiye 2.Lig Beyaz Grup'ta Amedspor deplasmanına çıkan Sakaryaspor, karşılaşmadan 1-1 beraberlikle ayrıldı. Sakaryasporlu futbolcular, Amedsporlu oyuncuların kendilerine jilet ve tekmelerde saldırdığını iddia etti.
 

Amedspor Sakaryaspor maçında kavga


Sakaryasporlu oyuncular maç sonu Amedsporlu oyuncuların kendilerine jiletli tekmeli-tokatlı saldırdıklarını açıklayarak, fotoğraflar paylaştı. Amedsporlu futbolcularla edilen kavga sonra son hallerini paylaşan Sakaryasporlu futbolcular, Türkiye Futbol Federasyonu'na tepki gösterdi.

Amedspor deplasmanında saldırıya uğradıklarını açıklayan Sakaryasporlu futbolcu Ferit Erişci, jiletler ve tekmelerle yaralandıkları fotoğrafları Instagram hesabından paylaştı. Ferit Erişçi, "Bunları futbolcu diye sahaya çıkan TFF, inşallah bir şekilde görürsünüz bunları. Bu zamanda adm sahaya kesici cisimle çıkıyor ve sonuç bu. Sahaya girişte saldırı, ısınmada saldırı, futbol namına hiçbir şey yok ortada. Biz futbol oynamak istiyoruz. Futboldaki en büyük yüz karasısın Amedspor." ifadelerini kullandı.
Amedspor ile Sakaryaspor'un mücadelesi 1-1 eşitlikle sona erdi. Karşılaşmda 6 sarı kart çıkarken, hakem Ferhan Kestanlıoğlu kırmızı kartına başvurmadı. Diyarbakır Stadyumu'nda oynanan maçın ardından Sakaryaspor 49 puanla 4. sırada kaldı. Amed Sportif ise 36 puanla 8. sıranın sahibi oldu.

Son dakika Alt Lig Haberleri FutbolArena'da.


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!