comScore

Amatör Lig'de akılalmaz olay! Kazandıkları şampiyonluğu kaybettiler

12 Nisan 2018, Perşembe 12:01

Çankırı 1. Atatör Lig takımı Çankırıspor geçen hafta garantilediği şampiyonluğu akılalmaz bir olayla kaybetti.

FutbolArena - Çankırı 1. Amatör Lig'de akıl almaz bir olay yaşandı. Ligin son haftasından önce şampiyonluğu garantileyen Çankırıspor, son hafta maçına çıkmayı unutunca 3 puanı silindi ve garantilediği şampiyonluğu kaybederek Bölgesel Amatör Lig'e yükselme şansını yitirdi.  Çankırıspor yerine Kurşunlu Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig için terfi maçı oynamaya hak kazandı.

Habertürk'ten Atila Türker'in haberine göre Çankırıspor, Çankırı 1. Amatör Lig'de şampiyonluğu sondan bir önceki hafta garantilemişti. Son hafta Orta Belediyespor ile deplasmanda karşılaşacak olan Çankırspor, Cumartesi günü saat 13.00'te oynanacak maçı Pazar günü oynanacak sanınca olanlar oldu. Maça çıkmayan Çankırspor 3-0 hükmen mağlup ilan edildiği gibi -3 puanı da silinince, garantilediği şampiyonluğu kaptırmış oldu. Çankırspor bu maça çıksa ve farklı da mağlup olsa şampiyon olacaktı.
GİŞİRİMLER SONUÇSUZ KALDI

Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali'nin TFF Amatör disiplin kuruluna yaptığı itirazlar da sonuç vermedi. Karaali, “Futbolcularımız hastalandı. Yedikleri poğaça ve içtikleri sütten dolayı zehirlendiler. Telefonlar çekmediği için irtibat kuramadık. Arabamız yolda arıza yaptı” gibi nedenlerle maça çıkamadıklarını söylese de TFF yapılan itirazları reddetti. TFF Amatör Disiplin Kurulu, futbol müsabaka talimatının 24. maddesi gereği Çankırıspor'un 3-0 hükmen yenik ilan edilmesini ve 3 puanının silinmesini kararlaştırdı.

Son dakika Türkiye Alt Lig Haberleri FutbolArena'da. 

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.