comScore

Amatör Lig Haberleri - Kartalspor'da şampiyonluk pahasına yılın fair play ödülü

25 Mart 2018, Pazar 20:03

İstanbul 15 Yaş Altı Ligi 18. Grubu'dna bu hafta oynanması gereken Selimiyespor - Kartalspor maçı öncesi Kartalspor yönetimi örnek bir davranışa imza etti. 

FutbolArena - İstanbul U15A Ligi 18. Grup'ta lider durumda bulunan Kartalspor, belki de şampiyonluğa mal olacak centilmence bir davranışa imza attı. Kartalspor bu hafta ligde 3 puan gerisinde olduğu takipçisi Selimiyespor ile karşılaşacaktı. Kartalspor bu maçtan 1 puan aldığı takdirde şampiyonluğunu ilan edecekti fakat maç öncesinde son derece ilginç bir gelişme yaşandı. 

Selimiyespor ile Kartalspor arasında 15 Yaş Altı Ligi'nde oynanacak maç öncesinde ilginç bir gelişme yaşandı. Yerel Futbol'un haberine göre, Selimiyespor Kulübü, Kartalspor'dan ricacı olarak “U15 takımımızdaki birçok futbolcu U14 takımımızda da oynuyor ve hafta sonu Türkiye U14 Şampiyonası için il dışında olacak” diyerek erteleme talep etti. Kartalspor yönetimi ise bu ricayı geri çevirmedi. 
Yaşanan gelişmenin ardından Kartalspor Alt Yapı Sorumlusu Mustafa Demir açıklamada bulundu. Mustafa Demir yaptığı konuşmada, "Başka bir takım olsa bu fırsatı kullanabilirdi belki ancak Kartalspor olarak biz düşünmeden rakibimizin ricasını kabul ettik. Bizim için öncelik fair play ve camialar arası dostluktur." 

Türkiye Alt Ligler Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.