comScore

Altınordu Haberleri: Ege ekibi oyuncuları Euro 2016'da Türk bayrağı taşıdı

12 Haziran 2016, Pazar 16:15
Altınordu Haberleri: Ege ekibi oyuncuları Euro 2016'da Türk bayrağı taşıdı

EURO 2016'da Hırvatistan maçı öncesi, Altınordu, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor takımlarının kadrolarında yer alan genç oyuncular Türk bayrağı taşıdı.

Coca-Cola Gelişim Ligleri ve Ücretsiz Spor Okullarından sporcular, Euro 2016'da Türk bayrağını taşıdı.

Coca-Cola açıklamasına göre, Türkiye Milli Futbol Takımı ile Coca-Cola Gelişim Liglerinin ana sponsoru olarak Türk futbolunun en büyük destekçileri arasında yer alan Coca-Cola, genç sporcuların dünyanın en büyük futbol organizasyonlarından biri olan Euro 2016 heyecanına ortak olmasına olanak sağlıyor.
8 genç sporcu, Coca-Cola'nın desteğiyle Milli Takımın Hırvatistan ve İspanya maçları öncesinde bayrak taşıyıcı olarak görev aldı ve efsane futbolcularla bir araya geldi.

Coca-Cola'nın sponsorluğunda 20 bine yakın futbolcu yetiştiren Gelişim Liglerinden 4 sporcu, 12 Haziran'da Paris'te gerçekleşen Türkiye-Hırvatistan maçı öncesinde Coca-Cola'nın desteğiyle Türk bayrağını taşıyacak. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Genç Milli Takımlar hocaları tarafından teknik, taktik ve futbol yetenekleri gibi kriterler değerlendirilerek seçilen genç futbolcular, Altınordu, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor takımlarının kadrolarında yer aldı.

17 Haziran'da Nice'te gerçekleşecek Türkiye-İspanya mücadelesi öncesinde ise Türk bayrağını, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından hayata geçirilen Ücretsiz Spor Okullarından 4 öğrenci taşıyacak. Öğrenciler, Coca-Cola'nın desteğiyle Van, Sakarya ve İstanbul Pendik'teki okullardan Fransa'ya bu deneyimi yaşamak için gelecek.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.