comScore

Altınordu Altınordu

Ümit Özat: 'Böyle bir penaltıya kimse bir şey yapamaz'

12 Şubat 2021, Cuma 23:13
Ümit Özat: 'Böyle bir penaltıya kimse bir şey yapamaz'

Ankaraspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Altınordu maçının ardından penaltıya tepki gösterdi.

FutbolArena - TFF 1. Lig'in 21. haftasında Ankaraspor, sahasında Altınordu'ya 3-0 mağlup oldu. Ümit Özat, Ankaraspor ile ilk maçını kaybetti. Mücadele sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Ümit Özat öncelikle rakip takımı tebrik ettiğini belirtti ve hakem yönetimine isyan etti.

"BÖYLE BİR PENALTIYI HİÇBİR TEKNİK DİREKTÖR BİR ŞEY YAPAMAZ"
"Böyle bir penaltıya hiçbir teknik adam bir şey yapamaz arkadaşlar. Dolayısıyla penaltıya gelene kadar takım savunması, oyun disiplini, hatta bizim Olatunbosun'ın ikinci yarının başında bir pozisyonu var; rakibin hiç pozisyonu yok. O Altınordu ki Samsunspor'dan puan alan, yani birçok takımlarla kafa kafaya oynayan yıllardır da beraber oynayan genç çocuklar."

"VERMEDİĞİ FAUL YÜZÜNDEN GOL OLDU"

"İkinci gole bakın, ikinci golde vermediği faul yüzünden gol oldu. VAR olsa, VAR'a gidecek, dönecek orada faul verecek. O zaman kimseye karşı dürüst olmanın bir anlamı yok. Oyunu kazanacak bir oyun oynadık mı oynamadık, sıfır sıfırlık bölümde dahi, ama mücadele olarak sahadaki diğer takımdan daha öndeydik, çok iyi mücadele ettik. Bu takımın mücadele etmesi lazım zaten. Olmadı, daha üç gün dört gün, bahane değil ama önümüzde zorlu bir süreç var, 13 maç var en az 8'ini kazanmalıyız. Yapabilir miyiz, imkansız diye bir şey yok. Yapacağımıza inandığımız için geldik. Çalışacağız, en kısa zamanda kaldığımız yerden çalışmaya devam edeceğiz."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!