comScore

Altınordu Altınordu

Seyit Mehmet Özkan, FutbolArena'ya konuştu! 'Bu sene Süper Lig'e çıkmak istemiyorum'

07 Nisan 2018, Cumartesi 14:51
Seyit Mehmet Özkan, FutbolArena'ya konuştu! 'Bu sene Süper Lig'e çıkmak istemiyorum'

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, U21 İzmir Cup'ta FutbolArena'nın canlı yayın konuğu oldu.

FutbolArena Özel - U12 İzmir Cup'ta Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, FutbolArena'nın canlı yayın konuğu oldu ve birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Seyit Mehmet Özkan, bu sezon Süper Lig'e çıkmaları için erken olduğunu belirtirken, genç oyuncuların transferleri hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

İşte Seyit Mehmet Özkan'ın FutbolArena'ya özel açıklamaları:
"33 YABANCI TAKIM BURADA"

"Geçen yıl terör olayları nedeniyle Avrupa kulüpleri gelmek istememişti. Bu sene 33 yabancı takım turnuvaya geldi. City, Bilbao, Porto, PSV gibi kulüpler burada. Bizim 7 bine yakın futbolcumuz var. 13 yaşında temel futbol eğitimi bizim için bitiyor. Çocuklarımızın sportmen insanlar olması için çalışıyoruz. 12 yaşında bizim için bir futbolcunun geleceği belirleniyor. Yeteneğine göre futbola devam mı etmeli yoksa başka alanlara mı kaymalı buna karar veriyoruz."

"YABANCI OYUNCU OYNATMAYACAĞIZ"

"Bu sene Süper Lig'e çıkabiliriz. Eğer lige çıkarsak da yabancı futbolcu oynatmayacağız. Biz 1. lige çıktığımız zaman '5 yabancı oynatmazsanız düşersiniz' dediler. Fakat şu an Süper Lig'e çıkmaya oynuyoruz. Demek ki yabancı oyuncu olmadan da başarı geliyor. Bu sezon Süper Lig'e çıkmayı istemiyorum. Hakikaten bizim için erken olur.""ÇAĞLAR'I MANCHESTER UNITED İSTİYOR"

"Çağlar ve Cengiz için kariyer planları yaptık ve tuttu. Şimdi Berke için bir plan yapıyoruz. Biz çocuklarımıza yalan söylemiyoruz, iyi bir kariyer hazırlıyoruz. Çağlar için Manchester United devrede. İngiltere'ye gittiğimde benden bilgi istemişlerdi. Bizi yetiştirici kulüp olarak tanıdılar. City ve United ile ilişkilerimiz var. Çağlar ve Cengiz'den kazandığımız paralarla yaşıyoruz şu anda. Freiburg şu anda bizim 2 oyuncumuzu izliyor. Onlarla daha transfer ilişkilerimiz oluyor."

"BERKE VE BARIŞ İÇİN AVRUPA'DAN TEKLİFLER VAR"

Barış Alıcı için 3 büyükler devrede. Süper Lig'e çıkarsak kalacak, çıkamazsak Avrupa'ya gidecek. Berke için Avrupa'dan 5 büyük kulüp şu an bizimle iletişimde. Eğer 1. tercihlerini alamazlarsa Berke'yi alacaklar. 3 milyon Euro + sonraki satıştan yüzde 30 pay istiyoruz."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"