comScore

Altınordu Altınordu

Hüseyin Eroğlu, FutbolArena'ya konuştu! "Çağlar Söyüncü, İngiltere'ye gidebilir"

06 Nisan 2018, Cuma 14:01
Hüseyin Eroğlu, FutbolArena'ya konuştu!

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, Petrol Ofisi ile birlikte Altınordu'nun düzenlediği İzmir Cup'ta FutbolArena'nın sorularını yanıtladı.

FutbolArena - Altınordu ve Petrol Ofisi, İzmir'de U12 İzmir Cup turnuvası düzenliyor. Bu turnuvada Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu ile görüştük.

"TÜRKİYE'NİN İMAJI İÇİN ÖNEMLİ"
İzmir Cup öncesi bazı ülkelerin, bazı ailelerin Türkiye'ye bakış açıları farklı oluyor ama buraya geldiklerinde düşünceleri çok değişiyor." diyen Eroğlu, bu organizasyonların Türkiye'nin imajına olumlu katkı yaptığından bahsetti. 


Altınordu Süper Lig'e çıkabilecek mi?


11 yıldır Altınordu Başkanı Mehmet Özkan ile çalıştığını ve 6 yıldır da teknik direktörlük yaptığını söyleyen Hüseyin Eroğlu, Süper Lig hedeflerinden de bahsetti.

"Son yıllarda averaj veya bir iki puanla Playoff'u kaçırdık bu kez farklı olmasını istiyoruz. Önümüzdeki Ümraniyespor maçını kazanırsak önümüz açılacak. Olursa ilk 2'yi hedefliyoruz olmazsa da Playoff'ta kalmaya çalışacağız."

OYUNCU YETİŞTİRME KİMLİĞİ

Kulübün oyuncu yetiştirme kimliği üzerine konuşan Eroğlu, "Hem yetiştirdiğimiz oyuncular, hem de dışarıdan alıp geliştirdiğimiz oyuncular bizim kimliğimizi oluşturuyor." ifadelerini kullandı.

"CENGİZ'İN BAŞARACAĞINI BİLİYORDUM"

"Cengiz Roma'ya gittiğinde de İtalyan futbolu sert, sağlam savunma yapıyor, Cengiz zorlanacak deniyordu. Ben tam tersi Cengiz kendi kalitesi ile fark yaratacak diyordum. Şimdi bunu göstermeye başladı. Onun bir iki seneye daha büyük bir takıma gideceğini düşünüyorum."

"ÇAĞLAR DÜNYANIN EN İYİLERİNDEN OLACAK"

"Çağlar'ın ise sezon sonu Premier Lig'e gideceğini düşünüyorum. Bizim altyapımızdan yetişti ve şimdi Bundesliga seviyesinde istatistik rekoru kırıyor. Sene sonu onun Manchester United veya Manchester City'e gideceğini ve ileride dünyanın en iyi stoperlerinden biri olacağını düşünüyorum."


Galatasaray Barış Alıcı'yı transfer edecek mi?


"Bize transfer teklifleri gelmeye devam ediyor. Ben de başka bir takımın teknik direktörü olsam Altınordu'dan oyuncu transfer etmek isterim tabi ama yurt içinden çok yurt dışından teklif geliyor. Barış olsun, Berke olsun, Erce olsun bu oyuncularımıza ilgi var. Tabi gelen teklifleri şu durumda oyuncularımızın kafasını karıştırmamak adına fazla dillendirmek istemiyoruz"

Altınordu haberleri FutbolArena'da

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!