comScore

Altınordu Altınordu

Altınordu, Cengiz Ünder'den ne kadar kazandı?

19 Temmuz 2017, Çarşamba 12:29
Altınordu, Cengiz Ünder'den ne kadar kazandı?

Başakşehir'in Roma'ya sattığı Cengiz Ünder'den Altınordu'nun kasaına giren para ne kadar?

FutbolArena Özel - Medipol Başakşehir'in Roma'ya sattığı Cengiz Ünder'in transfer ücretinden Altınordu'nun kasasına girecek rakam merak ediliyordu. Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, FutbolArena'ya konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.
 

Cengiz Ünder'in transferinden Altınordu'nun kazanacağı para


Başakşehir'in bonuslar hariç 12 milyon Euro'ya sattığı Cengiz Ünder'in transferinden %30 pay Altınordu'nun olacak. Altınordu Başkanı Mehmet Özkan, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada "Cengiz Ünder'den 2 yıl vadeli olacak şekilde yaklaşık 4 milyon Euro'luk gelir elde edeceğiz. 2 milyon Euro'luk borcumuz vardı onu ödeyeceğiz. Geçen sene ayrılan oyunculara olan borçlarımızı temizliyoruz. Esnafa borçlarımız vardı. Hepsini kapatacağız. Metin Oktay Tesisleri'nde yapılacak lojmanlar var. Bunların yapımına da başlayacağız." dedi.
 

Roma, Cengiz Ünder'i kiralık gönderecek mi?


Türk futbol tarihinin en yüksek ücretli bonservis bedeliyle Avrupa'ya transfer olan Cengiz Ünder için Roma kararını verdi. İtalyan ekibinin sportif direktörü Monchi'nin Cengiz Ünder'e çok güvendiği ve takımda tutulması konusunda teknik direktör Di Francesco ile fikir birliğine vardığı öğrenildi. Cengiz Ünder'in gelecek sezon Roma'da ilk 11'de görev alması bekleniyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"