comScore

Altınordu Altınordu

Altınordu başkanı Altay'ın altyapı oyuncusuna yumruk attı iddiası

18 Nisan 2017, Salı 22:46
Altınordu başkanı Altay'ın altyapı oyuncusuna yumruk attı iddiası

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, altyapı oyuncularına yumruk attığını söylediği Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan'a tepki gösterdi.

FutbolArena - U19 Gençlik Gelişim Ligi'nde sahne alan Altınordu-Altay maçı sonrası Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan'ın rakip takımın altyapı oyuncusu Ömer Yılmaz'a yumruk attığı iddia edildi.

Kulübün resmi sitesinden açıklama yayınlayan Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, altyapı oyuncularını yumruklayan Mehmet Seyit Özkan'ın haddini aştığını ifade etti.
 

Altay'dan Mehmet Seyit Özkan açıklaması


"Altınordu AŞ Başkanı, kendi deyimiyle ‘‘Yeddiemini'' olan S. Mehmet Özkan bugün Torbalı Metin Oktay Tesisleri'nde oynanan Altınordu AŞ – ALTAY U-19 Gelişim Ligi müsabakası bitiminde akıl almaz bir terbiyesizliğe imza atmıştır.
Yıllardır genç sporcular ve antrenörlere eziyet derecesinde davranışlar sergilediği kulağımıza gelen, ancak İzmir'in Güzide Kulübü Altınordu'nun bir ferdi olduğu için doğruluğuna ihtimal vermediğimiz S. Mehmet Özkan, ne yazık ki bu söylentilerin gerçek olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Özkan, Altınordu'nun 5-3 kazandığı müsabaka sonrası velisiyle birlikte evine dönmekte olan sporcumuz Ömer Yılmaz'a saldırarak yumruklamıştır.

İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu yetiştirmek gençlere el kaldırarak gerçekleşmez. Sakat mantalitelere sahip, siz ve benzer zihniyetteki yöneticilerin hiçbir genç sporcuya şiddet uygulama hak ve haddi yoktur. Atılan yumruk, genç sporcumuzu hedef aldığı kadar Altay Spor Kulübü'nü de hedef almıştır ve affedilemez. 

Kendinizi Türk Spor Camiası'nın üzerinde görerek yaptığınız barbarlık Büyük Altay'a sökmez! İnsan olmanın erdemini hatırlayacağınız güne dek, spor tarihinin en karanlık sayfalarında yer alacağınızı belirtmek isteriz.

Türk Sporu ve insanlık erdeminin ayaklar altına alınıp tarafınızca ezilmemesi adına Genç sporcumuz namına gerekli her türlü hukuki işlemin tarafımızca başlatılacağını, Büyük Altay Camiası'nın her ferdinin hukukunun mağduriyetler karşısında korunacağını beyan ederiz.

Türk Spor Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur…

Altay Spor Kulübü
Özgür EKMEKÇİOĞLU
Başkan"
 

Altınordu Başkanı Mehmet Seyit Özkan'dan Altay'a cevap


"Altay Kulübü Başkanı Sayın Özgür Ekmekçioğlu'nun, bugün kulübünün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından şahsımla ilgili yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamakta ve İzmirli iki kardeş kulübün 100 yıla varan dostluklarını zedelemektedir.

Sayın Ekmekçioğlu'nun, bulunmadığı bir ortamda ve kulaktan dolma edindiği bilgilerle yola çıktığını görüyor, bunu bir kez daha kendisinin acemiliğine veriyorum. 

“Fırsat bu fırsattır” diyerek 10 yılı aşkın bir süredir verilen emekleri görmezlikten gelerek saldırmak ve konuyu temelinden alıp başka noktalara taşımaya çalışmak, sadece benim değil, bu sistemin birer parçası olan kişilere de çok büyük bir saygısızlıktır.  

Ekmekçioğlu'nun oturduğu koltuk, bir zamanlar Esin Özgener, Mazhar Zorlu ve Rıdvan Burteçin gibi isimlerin oturduğu, Türk futbolunun en saygın makamlarından biridir ve genç başkan her şeyden önce bu koltuğun ağırlığını taşımalıdır.  

Bizler emanetçiyiz. Bugün varız, yarın tarih sahnesinden silinip gideceğiz. Altay ve Altınordu kulüpleri ise ilelebet yaşayacaktır. Kimsenin, şahsi hırsları uğruna 100 yıllık iki kulübün ebedi ve ezeli dostluğuna gölge düşürmeye hakkı yoktur. Çocukların birbirlerini dostluk çerçevesi dışına itmesi için çalışmanın hesabını, tarih önünde kimse veremez. 

Genç başkana bundan sonraki yöneticilik yaşamında “duyduğunu” değil “gördüğünü” yazmasını tavsiye eder, spor kamuoyunu bu şekilde meşgul ettiğim için özür dilerim.

Seyit Mehmet ÖZKAN-Altınordu FK Başkanı"

ALTAY TARAFTARLARINDAN TEPKİ

Altay'ın taraftar grubu ise sosyal medya hesaplarından yayınladığı sert yazıda, Mehmet Seyit Özkan'ı kınayarak torunu yaşındaki bir sporcuyu yumrukladığını dile getirdi.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"