comScore

Altın fiyatları bugün ne kadar? Gram altın bugün ne kadar? Çeyrek altın bugün ne kadar? Yarım altın ve Cumhuriyet altın fiyatları ne kadar? (9 Mayıs 2018 altın fiyatları)

09 Mayıs 2018, Çarşamba 13:06
Altın fiyatları bugün ne kadar? Gram altın bugün ne kadar? Çeyrek altın bugün ne kadar? Yarım altın ve Cumhuriyet altın fiyatları ne kadar? (9 Mayıs 2018 altın fiyatları)

Güncel altın fiyatları ve 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü altın fiyatlarını merak eden, yatırım yapan vatandaşlarımız için gram altın dışında çeyrek altın fiyatları, yarım altın fiyatları, tam altın fiyatları ve anlık altın fiyatlarını derledik. 9 Mayıs 2018 altın fiyatlarını öğrenmek isteyen vatandaşlarımız için güncel altın fiyatlarına dair tüm gelişmeler haberimizde. 

FutbolArena - Altın fiyatları 9 Mayıs Çarşamba günü ne kadar oldu? Altın fiyatları yükseldi mi? Çeyrek altın ne kadar? Yarım altın ne kadar? Tam altın ne kadar? 9 Mayıs Çarşamba günü birikim yapmak isteyenler altın fiyatları ve 9 Mayıs Çarşamba 2018 Altın fiyatlarını araştırmaya başladı. Yatırım planları yapan vatandaşlarımızın en fazla önem verdiği çeyrek altın ve gram altın fiyatlarına dair bilgilerle birlikte 9 Mayıs 2018 Güncel altın fiyatlarının devamı haberimizin devamında. 

9 Mayıs 2018 güncel altın fiyatları. Altın 182-183 lira olarak yatırımcısının ilgisini çekmeyi başardı. İstanbul'un kalbinin attığı Kapalıçarşı'da ise çeyrek altın kaç lira? Küçük ve altın fiyatlarının detaylarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 


Altın neden yükselir?


Piyasalarda güven eksikliği meydana geldiğinde yatırımcılar hemen altına yönelir ve talep artar. Günümüze bakıldığında ise altın fiyatlarında meydana gelen düşüş nedeniyle birçok yatırımcı altından mümkün olduğunda uzak duruyor. Döviz ve hisse senedi gibi yükseliş gören yatırım araçlarına artan talep de altının iyiden iyiye düşmesine neden oluyor. Bu iki durum göz önüne alındığı zaman ise fiyatların değişiklik göstermesinde ilk nedenin arz ve talep olduğu açıkça görülebilir.
Anlık - günlük altın fiyatları (9 Mayıs 2018 Çarşamba çeyrek, yarım, tam altın fiyatları)

GRAM ALTIN 
183,28 liradan alınırken, 183,35 liradan satılıyor

ÇEYREK ALTIN 
Çeyrek altın ise 288,97 liradan alınırken 295,50 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN 
Yarım altın da 576,13'den alınırken 591,00 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI 
1196,00 liradan alınıp 1208,00 liradan alıcı buluyor.

Öte yandan Altın fiyatları doların Cuma günü gördüğü zirve seviyelerden daha yukarı çıkmamasına paralel olarak artıda seyrediyor. Altının spot piyasadaki ons fiyatı yüzde 0.3 yükselişle 1,318.46 dolarda bulunuyor.


 

Altın fiyatları neden düşer?


Yatırım amacı olmaktan çıkması; Altın, genel olarak takı olarak kullanım amacı ile satın alınıp, ihtiyaç durumunda bozdurulan bir cevher olduğu için  altınların nakte çevrilmesi ile altın bolluğu oluşur ve altın fiyatları düşer. Ayrıca Reel faiz oranları; reel faiz nakti elde tutma maliyeti olduğu için reel faiz oranları düştüğünde yerel faiz oranları da düşer ve yatırımcılar  altın olan varlıklarını nakte çevirerek değerlendirir. Bu durum altın fiyatlarının düşmesine neden olur.

ANLIK ALTIN FİYATLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"