comScore
1 / 9

A Spor canlı yayınında TFF'ye Galatasaray tepkisi

FutbolArena - Türkiye Kupası’nda Keçiörengücü - Galaatsaray maçının oynanacağı stat yeni bir tartışma yarattı.

2 / 9
Ziraat Türkiye Kupası’nda Galatasaray deplasmanda Keçiörengücü ile karşı karşıya gelecek. Mücadele 5 bin kişi kapasiteli ve zemini suni çim olan Aktepe Stadı’nda oynanacak.
3 / 9
Spor yorumcusu Selahattin Kınalı, TFF’nin bu maçı Aktepe Stadı’na vermesini eleştirdi.
4 / 9
A Spor’da konuşan Selahattin Kınalı, "Başka takımlara layık görülmeyen zemini Galatasaray’a layık görmüşler. Madem bu statta maç oynanıyor neden Ankaragücü - Beşiktaş maçı Kayseri’ye alındı? Takıma ve oyunculara göre zemin mi seçiliyor. ’Galatasaraylı oyuncular bu zeminde oynar, Beşiktaşlı ve Başakşehirli futbolcular oynamaz mı’ diye düşünülüyor?" dedi.
5 / 9
Mücadelenin saat 13.00’te oynanmasını da eleştiren Kınalı, "Fenerbahçe yarın 19.30’da oynayacak. Neden Trabzonspor ve Galatasaray gündüz oynuyor? Bu maçları akşam herkes izlemeli. TFF neden bunu yapmıyor? TFF’nin görevi bu maçları izletmek değil mi?" şeklinde konuştu.
6 / 9
Öte yandan A Spor’da maçı anlatacak olan spiker Cüneyt Şen de, "Galatasaray bugün zeminle de mücadele edecek. Biz de çekim açılarını bulmakta zorlandık. Ankaragücü’nün Beşiktaş ve Başakşehir maçları başka şehirlere kaydırılmıştı. Görüyorsunuz vinç üzerinde çekim yapıyoruz." dedi.
7 / 9
8 / 9
9 / 9