comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Alpay Özalan'dan Fatih Terim'e destek

29 Eylül 2016, Perşembe 18:21
Alpay Özalan'dan Fatih Terim'e destek

A milli formayı birçok kez giydiğini söyleyen Alpay Özalan milli takımdaki değişim hakkında yorum yaptı.

FutbolArena - TFF 1.lig ekiplerinden Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan AA muhabirine önemli açıklamalarda bulundu.

Alpay Özalan futbol kariyerini bitirdikten kısa süre sonra Teknik Direktörlük kariyerinin başladığını hatırlatarak futboldan fazla uzaklaşmadığını ve saha içerisinde kalarak bilgi, birikimlerini saha kenarında göstermeye karar verdiğini belirtti.
Özalan, "Birkaç kulüple görüştüm ancak büyük bir camia ve kulüp olan Eskişehirspor'a geldim. İyi ve kaliteli bir kadromuz var. Eskişehirspor'un bulunması gereken yer, Süper Lig'dir. Bu takım, Avrupa kupalarına katılmak için mücadele vermelidir. Geçmişte bunları başarmış bir kulüp. Bazı olumsuzluklar ve şanssızlıklar sebebiyle TFF 1. Lig'e düşmüş. Bu, bütün sporseverleri üzdü. Eskişehirspor'u eski güzel günlerine döndürmeyi hedefliyoruz. Burası benim için de iyi bir çıkış olacak." ifadelerini kullandı. 

TFF 1.ligin lideri Göztepe'nin sadece 1 puan gerisinde olduklarını ve lige iyi bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Alpay Özalan "Deplasmanlara bin ila 2 bin arası taraftarımız gelip bize destek veriyor ancak sahamızda taraftarın o baskılı tezahüratını arkamıza alıp, maça çıkmak bizi daha fazla motive edecek. İyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Skorda öndeyken beraberlikle bitirdiğimiz maçlar var. Eksiklerimizi gidermek için çalışıyoruz. 9'uncu haftada sahamızda Bandırmaspor ile yapacağımız karşılaşmayla taraftarımızla buluşacağız. Onlarla buluşmanın heyecanını hırs olarak göstereceğiz." dedi.

Taraftarın kendisine güvendiğini ve bu güveni boşa çıkarmamak adına çok çalıştıklarını belirten Alpay Özalan "Saha kenarından gösterdiğimiz heyecanı oyuncularıma yansıtmalıyım ki, futbolcularım da o enerjiyle oynamalı. Oyunculuğumdan beri mağlubiyete ve puan kaybına tahammülüm yok. Bu antrenörlüğümde de değişmedi. Hırslı bir kişiliğim var. Berabere kaldığımız maçlarda benim ve oyuncularım kadar kimse üzülemez. Futbol hatalar oyunu. Hatalar yapıp, puanlar kaybedeceğiz. Teknik heyetimiz ve oyuncularımız çok iyi niyetli. Tek eksiğimiz taraftarımız. Eskişehirspor taraftarı geldiğim günden beri destek oluyor ve arkamızda. Onlara çok teşekkür ediyorum. Taraftara mahcup olmamam lazım. Onların yüzünü kara çıkartmamam lazım. Önceliğim bu yönde. Biz onları bekliyoruz. Bize ve takımımıza biraz daha sabır göstersinler. Bugüne kadar aldığım her görevi başarıyla yerine getirdim. Eskişehirspor'daki görevimi de başarıyla yerine getireceğim." şeklinde konuştu. 

Kariyeri boyunca önemli teknik adamlarla çalıştığını ve onlardan bir çok şey öğrendiği ifade eden Alpay Özalan "Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş ile çok büyük başarılar elde ettim. Hepsinden ayrı ayrı özellikler aldım. İngiltere Premier Lig'de Graham Taylor, David O'Leary, Almanya'dan Guido Buchwald, Uwe Rapolder ve Jürgen Klinsmann gibi önemli hocalarla çalıştım. Bunların her birinden bir şey kapmak çok önemli. Bu konuda çok şanslıyım. Onlardan öğrendiklerimi oyuncularıma yansıtmak önemli. Eksilerimizden daha fazla artılarımız var. Eksiklerimizi de gidermeliyiz." dedi.

Teknik Direktörlerin yaptığı iyi işlerin gündeme pek fazla gelmediğini vurgulayan Alpay Özalan "10 kişiyle oynadığımız maçta, 1-1'lik skorda nasıl bir taktik anlayışı sergileyip maçı 3-1'e getirdiğimizi kimse sorgulamıyor ancak herkes sonuca bakıyor. Ülkemizde futbol sonuca endeksli. Galipseniz sorun yok ancak berabere kalıyorsanız ya da mağlup oluyorsanız ki biz daha Allah korusun mağlup olmadık, hemen hakkımızda 'tecrübesiz, ilk deneyimi' gibi söylentiler çıkıyor. Hırslı bir adamım ve bunlar bana ekstra güç veriyor." yorumunu yaptı.

MİLLİ TAKIMDAKİ DEĞİŞİME KİMSE ALINIP GÜCENMESİN 

A Milli formayı birçok kez giydiğini söyleyen Alpay Özalan Milli Takımda ki değişim hakkında da yorum yaptı. Alpay Özalan "Türk futbol tarihine bakıldığında en başarılı ekip, bizim jenerasyondu ancak bizim jenerasyon da gelip geçti. Şu anda Fatih hoca, yeni bir jenerasyon oluşturmaya çalışıyor. O jenerasyon bittikten sonra yenisi gelecek. Hayat devam ettiği sürece yenilenme olacak. Yeni bir ekip kurulduğundan hemen başarı beklemek yanlış olur. 1993'te Akdeniz Oyunları'nda şampiyon olduğumuz ekibin yüzde 80'i 2002 Dünya Kupası'nda üçüncü oldu. Bazı emeklerinizi 10 yıl sonra alabiliyorsunuz. Türkiye'de bu kadar beklemek hayalcilik olur. Biraz zamana ihtiyaç var. Türk vatandaşı olan herkesin sonuç ne olursa olsun milli takıma destek vermesi lazım." şeklinde konuştu. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!