comScore

Eskişehirspor Eskişehirspor

Alpay Özalan'dan Eskişehirspor yönetimine olay suçlama

14 Şubat 2017, Salı 18:14
Alpay Özalan'dan Eskişehirspor yönetimine olay suçlama

Eskişehirspor'un yeni teknik direktörü kim olacak?

FutbolArena - Manisaspor karşısında alınan 5-1'lik mağlubiyetin ardından TFF 1. Lig ekibi Eskişehirspor ile yollarını ayıran teknik adam Alpay Özalan açıklamalarda bulundu.
 

Alpay Özalan Eskişehirspor'dan neden gönderildi?


Anadolu Spor Gazetecileri Derneği'nde konuşan Alpay Özalan, Eskişehirspor'dan gönderilmeme nedeninin sportif başarısızlık olmadığını iddia etti.

Özalan açıklamasında "Biz de söyledik. Referandumda da safımız belli. Bizim dik duruşumuz budur. Takım olarak zor zamanlarda başarılı olduk. İyi, karakterli ve kaliteli futbolculara sahibim. Bu takım şampiyon olacaktır. Sezon başlarken buradaki sıkıntıları ben yapmadım. Kulübün finansal sıkıntılarını herkes iyi biliyor. Sağ olsun oyuncularımız bunları hiçbir zaman söz konusu edip performans düşüklüğü yapmadı. Referandum sürecinde düşüncelerimi söyledikten sonra benim üzerime özellikle sosyal medyada bir linç girişimi kampanyası başlatıldı." diye konuştu.
'MANİSASPOR MAÇINDA TEZAHÜRATLAR PLANLIYDI'

Manisaspor maçında aleyhine tezahüratlar yapılacağını 1 hafta önce duyduğunu iddia eden Özalan, "Böyle organizasyonlar içinde bazı teşkilatlar vardı. Düşüncelerimi özgürce söylemekten hiçbir zaman kaçmam. Yönetim kurulu ayrılmamız yönünde karar aldı. Biz de saygıyla karşıladık. Gönderilme kararımda sportif başarısızlık söz konusu değildir. Gidişimizin neden olduğunu herkes çok iyi biliyor." ifadelerini kullandı.
 

Eskişehirspor'un yeni teknik direktörü kim olacak?


Anadolu Ajansı'na konuşan Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, yeni teknik direktörün yarın netleşeceğini açıkladı.

Ünal açıklamasında, "Eskişehirspor'a yakışan bir teknik direktörü takımın başına getireceğiz. Büyük ve efsane takımımıza yakışan bir hocamız olacak. Teknik direktörümüzün kim olacağı yarın netleşecek." diye konuştu.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!