comScore

Alparslan Kuytul neden tutuklandı? Alparslan Kuytul neden içeride? Alparslan Kuytul tutuklanma sebebi ne? (Alparslan Kuytul kimdir?)

14 Eylül 2018, Cuma 15:21
Alparslan Kuytul neden tutuklandı? Alparslan Kuytul neden içeride? Alparslan Kuytul tutuklanma sebebi ne? (Alparslan Kuytul kimdir?)

Alparslan Kuytul hakkında 41 yıla kadar hapis istemi kararının ardından Alparslan Kuytul'un neden tutuklandığı internet ortamında yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Peki Alparslan Kuytul kimdir? Alparslan Kuytul kaç yaşında? Alparslan Kuytul nereli? Alparslan Kuytul neden tutuklandı? Alparslan Kuytul neden içeride? Alparslan Kuytul'un tutuklanma sebebi ve son dakika Alparslan Kuytul gelişmeleri haberimizin devamında. 

FutbolArena - Alperslan Kuytul için 41 yıla kadar hapis istemi! Alparslan Kuytul için 41 yıla kadar hapis istemi sonrasında internet ortamında Alparslan Kuytul'un neden tutuklandığı araştırılmaya başladı. Alparslan Kuytul hakkında çıkan kararın ardından Alparslan Kuytul neden tutuklandı? sorusunun yanıtı ve Alparslan Kuytul son dakika gelişmeleri haberimizin devamında. 


Alperslan Kuytul son dakika hapis (Alparslan Kuytul 14 Eylül 2018)


Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına yönelik aralarında Kuytul'un da bulunduğu 9'u tutuklu 45 kişi için yürütülen soruşturma tamamlandı. Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesince inceleme sonrası kısmen kabul iddianame kapsamında, Kuytul hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme ve silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak" suçlarından 20 yıl hapis, tutuksuz vakıf yöneticileri G.Y. ve M.Ç. hakkında ise "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 5'er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.    

 


Alparslan Kuytul tutuklanma sebebi 


Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 30 Ocak'ta Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na operasyon düzenledi. 'Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü kurma' suçlamasıyla Adana merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonda, kurucu başkan Alparslan Kuytul ile vakıf yöneticileri ve 'hocalar' olarak nitelenen kişilerin de aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı. Ayrıca Danimarka Göç ve Uyum Bakanlığı, geçen Ağustos ayında sosyal medyadan Alpaslan Kuytul'un nefret söylemi yaydığı gerekçesiyle 2 yıl süreyle ülkeye girişini yasakladığı duyurduğu ifade edildi. Alparslan Kuytul'un yanı sıra, yasaklı listede Kuran-ı Kerim yakmakla ünlenen rahip Terry Dale Jones de yer alıyor.
 

Alparslan Kuytul kimdir?


Alparslan Kuytul (20 Ağustos 1965 Adana, Türkiye), Furkan Hareketi‘nin manevî lideridir. 1980'lerdeki çalışmalarının ardından 1994 yılında Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nı kurdu. Alparslan Kuytul 1965 yılında Adana'nın 46 km güneyindeki Karataş ilçesinde Dünya'ya geldi. 1991 yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1993-1997 yılları arasında da Mısır'ın El-Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesi İslâm Hukuku bölümünde okudu. 1997 yılında Ezher Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Ezher Üniversitesi'nde okuduğu yıllarda Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nı kurmuştur. Kuytul'un kendisine ait İnternet üzerinden yayın yapan TVFurkan adında bir kanalı vardır. Ayrıca 2011 yılından beri Furkan Nesli Dergisi'nin başyazarlığını yapmaktadır.
ALPARSLAN KUYTUL SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Transfer Turu (18 Haziran 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.