comScore

Alparslan Kuytul neden tutuklandı? Alparslan Kuytul ne zamandır tutuklu? Alparslan hoca kim? Alparslan Kuytul kimdir, nereli, kaç yaşında?

20 Haziran 2018, Çarşamba 13:33
Alparslan Kuytul neden tutuklandı? Alparslan Kuytul ne zamandır tutuklu? Alparslan hoca kim? Alparslan Kuytul kimdir, nereli, kaç yaşında?

Alparslan Hoca olan Alparslan Kuytul sosyal medyada twitter'da trend topic oldu. Alparslan Hoca olan Alparslan Kuytul'un tutukluluk halinin devam etmesi üzerine sosyal medyada Alparslan hoca olan Alparslan Kuytul hakkında kampanya başlatıldı. Peki Alparslan Kuytul ne zaman tutuklanmıştı? Alparslan Kuytul neden tutuklandı? Alparslan Kuytul kimdir? Alparslan Kuytul nereli? Alparslan Kuytul kaç yaşında? Alparslan Kuytul nereli? Tüm bu gelişmeler haberimizde. 

Alparslan hoca kim? Alparslan Kuytul hala tutuklu mu? Alparslan hoca olan Alparslan Kuytul twitter'da gündeme oturdu. Alparslan Kuytul hakkında twitter'da 20 bin üzerinde mesaj atıldı. Alparslan hoca olan Alparslan Kuytul'un adını twitter trend topic'te görenler ise Alparslan Kuytul hakkında bilgi araştırmaya başladı. Peki Alparslan Kuytul kimdir? Alparslan Kuytul nereli? Alparslan Kuytul kaç yaşında? Alparslan Kuytul ne iş yapıyor? Alparslan Kuytul ne zamandır tutuklu? Alparslan hoca olan Alparslan Kuytul'a dair atılan mesajlar ve Alparslan hoca olan Alparslan Kuytul hakkında son dakika gelişmeleri haberimizde. 

Alparslan hoca olan Alparslan Kuytul'a dair paylaşılan twitter mesajlarından bazıları şu şekilde:
Adaleti kitaplarda; huzuru tarihte, samimi müslümanlığı Sahabede ve Hakk'ın savunulmasını önceki alimlerde bırakan bir toplum nasıl ıslah olur, bela görmeden nasıl uyanır !? - Mevlüt Kaynarpınar

@istanbultevhidi
#AlparslanHocayaÖzgürlük özgürlük istiyoruz hepimiz

@hafsa_tk
#AlparslanHocayaÖzgürlük Ebu Cehilin oğlu ikrime iman edince peygamber efendimiz sav kimse babasi hakkinda konuşmasın dedi.Alparslan Kuytul Hocaefendi ye zulmedenlerin cocuklarina Tevhidi anlatınca cok seveceklerdir Allah nasip ederse. 

@BetlFV
Batılılaşmaya zorlandığımız şu dönemde Batıla Batıl diyen, ümmetin derdiyle dertlenen, gençliğin haline üzülen, gece gündüz çalışan ve hayatı boyunca adı hiçbir hukuksuzluğa karışmayan #AlparslanHocayaÖzgürlük İSTİYORUZ!!!!!!
 
@UniversalFurqan
#RT @alparslankuytul: Birçok kimse menfaat hesabı yapıyor, doğruları konuşmuyor. Bizim bildiğimiz tek bir menfaat var, o da Allah'ın rızasıdır.
#AlparslanHocayaÖzgürlük 


Peki Alparslan Kuytul neden tutuklanmıştı? Alparslan hoca olan Alparslan Kuytul ne zaman tutuklandı? Alparslan hoca olan Alparslan Kuytul kimdir? Alparslan Kuytul nereli? Alparslan Kuytul kaç yaşında? Alparslan Kuytul ne kadar zamandır tutuklu? Gelişmeler haberimizin devamında. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 30 Ocak'ta Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na operasyon düzenledi. 'Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü kurma' suçlamasıyla Adana merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonda, kurucu başkan Alparslan Kuytul ile vakıf yöneticileri ve 'hocalar' olarak nitelenen kişilerin de aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı. Ayrıca 
Danimarka Göç ve Uyum Bakanlığı, geçen Ağustos ayında sosyal medyadan Alpaslan Kuytul'un nefret söylemi yaydığı gerekçesiyle 2 yıl süreyle ülkeye girişini yasakladığı duyurduğu ifade edildi. Alparslan Kuytul'un yanı sıra, yasaklı listede Kuran-ı Kerim yakmakla ünlenen rahip Terry Dale Jones de yer alıyor.

ALPARSLAN KUYTUL MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)