comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Çalımbay: "Antalyaspor'un yeri beni korkutmuyor"

08 Ekim 2016, Cumartesi 17:37
Çalımbay:

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, teknik direktör Rıza Çalımbay ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

FutbolArena - Antalya Hasan Subaşı Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza töreninde 2 yıllık sözleşme imzalandı. Törende konuşan Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Rıza Çalımbay'ın Türkiye'nin efsanelerinden olduğunu söyledi.

Tecrübeli teknik adamın Antalyaspor'u iyi yere getireceğine yönelik inancının sonsuz olduğunu ifade eden Öztürk, "İlk görüşmeden itibaren kendisinden çok iyi elektrik aldık. Kariyer olarak en uygun gördüğümüz hoca adayımızdı. İnşallah kulübümüze faydalı olacaktır." dedi.
RIZA ÇALIMBAY YÖNETİMİN PROJELERİNDEN ETKİLENDİ

Rıza Çalımbay ise Antalyaspor'u kabul etme nedeni olarak yönetim kurulunun projeleri ve hedeflerini gösterdi.

Antalyaspor'un hedeflerinin ve projelerinin Avrupa ayarında olduğunu kaydeden Çalımbay, "Antalyaspor'un bulunduğu yer beni kesinlikle korkutmuyor. Biz iyi şeyler yapacağız. Kadroya güveniyorum. Son zamanlarda büyük çıkış yapan, takımı destekleyen bir taraftar var. Zorlu süreci atlatacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Ekibiyle yıllardır çalıştığını anlatan Çalımbay, "Ekibimize yeni olarak Servet Çetin'i dahil ettik. Futbol oynarken de bir liderdi. Bizimle çok iyi şeyler kazanacak ve sonrasında Türk futboluna faydası olacak." ifadelerini kullandı. 

Çalımbay, açıklamasının ardından 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.