comScore

Borussia Dortmund Borussia Dortmund

Alman Federasyonu 88 Dortmund taraftarını tribünlerden men etti

16 Şubat 2017, Perşembe 22:18
Alman Federasyonu 88 Dortmund taraftarını tribünlerden men etti

Almanya Futbol Federasyonu, 88 Borussia Dortmund taraftarına, statlara giriş yasağı getirdi.

FutbolArena - Almanya Futbol Federasyonunun (DFB), 88 Borussia Dortmund taraftarına ülke genelinde statlara giriş yasağı koydu.

Federasyondan yapılan açıklamada, geçtiğimiz hafta oynanan Darmstadt 98 - Borussia Dortmund karşılaşmasına giderken yolda polis tarafından durdurulan 88 taraftarın artık Almanya genelinde hiçbir stada alınmayacakları ifade edildi.
KAR MASKELERİ, AĞRI KESİCİLER...

Taraftarların tehlikeli bir durum arz etmesinden dolayı kararın ivedilikle uygulanacağı bildirilirken, Federasyon güvenlik sorumlusu Hendrik Grosse Lefert, "Borussia Dortmund ile istişare edilerek alınan bu hızlı karar, futbol karşılaşmalarında şiddete yer verilmediğini göstermektedir." şeklinde konuştu.

Alman polisi, Darmstadt 98 deplasmanına giden bu taraftarlarda maytap, kar maskeleri, dövüş sporlarında kullanılan eldivenler ve ağrı kesiciler ele geçirmişti.

Bilindiği üzere ligin son sırasında yer alan Darmstadt bu maçta Dortmund'u 2-1 yenmiş ve maçta 90 dakika forma giyen Hamit Altıntop da gösterdiği başarılı performansın ardından haftanın oyuncusu seçilmişti.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)