comScore

Alman basınında hedef Joachim Löw

28 Haziran 2018, Perşembe 10:58
Alman basınında hedef Joachim Löw

Almanya'nın Dünya Kupası'ndan elenmesinin ardından Alman basınında Joachim Löw hedef tahtatasına oturtuldu.

FutbolArena Dış Haberler - 2018 Dünya Kupası'nda gruplarda elenen Almanya'da büyük bir şok yaşanıyor. Alman Milli Takımı'nın grubun son maçında Güney Kore'ye karşı 2-0 mağlup olmasının ardından Alman basınında teknik direktör Joachim Löw hedef tahtasına oturtuldu. 
 

Almanya'da Joachim Löw istifa edecek mi?


Almanya'nın önde gelen yayın organı Bild'in manşetinde Joachim Löw'ün yıkılışı şeklinde ifade yer aldı. Gazetede, tecrübeli teknik adamın futbolcu tercihleri eleştirildi. Aynı zamanda Mesut Özil'in Güney Kore maçından sonra taraftarlarla tartışması da manşetlerde yer aldı. Kicker Gazetesi'nde ise hedefte yine teknik Löw vardı. Milli Takım'ın performansını değerlerlendiren muhabir Oliver Hartmann, Löw'ün sözleşmesinin uzatılmasına rağmen 2022 Dünya Kupası'na onunla gidilmesinin zor olduğunu dile getirdi. 

JOACHİM LÖW'ÜN AÇIKLAMASI

"Bizim için bu gerçekten çok büyük bir hayal kırıklığı. Turnuvaya çok iyi hazırlanmıştık ve son şampiyon olarak yeni bir şampiyonluk kazanmak için buraya gelmiştik. Ancak şimdi şunu görüyoruz ki, çok üst sınıf bir oyun ortaya koyamadık. Bugün de birçok pozisyon bulduk gol atmak için değerlendiremdik. Ders çıkarıp, pişmanlık duyacağımız bir şey bu. Genellikle finallere kadar giden bir takımız. Ancak normalde bizden beklenen performansı ortaya koyamadık. Bu durumu kabul etmek zorundayız. Durumu olduğu gibi kabul etmek zorundayız. Bunun bir yenilgi olduğunu kabul etmek zorundayız."

LÖW'DEN İSTİFA SORUSUNA YANIT

"Soyunma odasında ölümcül bir sessizlik hakimdi. Herkes çok üzgündü. Sorumluluk bana ait. Takımda kalacak mıyım? Şu anda ne yapacağımı bilmiyorum. Bu soruyu cevaplayamıyorum."


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"