comScore

Alkole vergi zammı yüzde kaç? (2018) - Alkole zam geldi mi? Alkole zam mı geldi? (2018 Alkol vergi zammı)

03 Temmuz 2018, Salı 18:00
Alkole vergi zammı yüzde kaç? (2018) - Alkole zam geldi mi? Alkole zam mı geldi? (2018 Alkol vergi zammı)

Alkole zam geldi mi? Son dakika alkollü içeceklerle ilgili günlerdir merak edilen vergi zammı açıklandı. 2018 yıl itibariyle alkole vergi zammı yüzde kaç diye merak edenler için alkol zamları ve alkole vergi zammıyla ilgili son dakika gelişmesi belli oldu. İşte alkollü içeceklere 2018 yılı itibariyle gelen vergi zammı ve diğer ayrıntılar. 

Son dakika alkole zam geldi mi? 2018 alkol fiyatları ne kadar oldu? Alkole vergi zammı ne kadar? 2018 yılı itibariyle alkollü içeceklerde beklenen vergi zammı açıklandı. Alkole ne kadar zam geldi diye merak edenler için alkollü içeceklerdeki son dakika vergi zammıyla ilgili gelişmeleri haberimizde derledik. 

2018 yılında alkole vergi zammı hakkında günlerdir merak edilen gelişme belli oldu. Alkole zam gelip gelmediğini merak eden vatanşlar internet ortamında son günlerde alkole zam geldi mi? Alkole 2018 zam mı geliyor? Alkole vergi zammı ne kadar? 2018 Alkol vergi zammı ne kadar oldu? sorularına yanıt aramaya başladı. Alkollü içkilerde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) yüzde 15,5 arttı. Böylece hükümet akaryakıt fiyatında vergiden yaptığı fedakarlık sonucunda alkollü içeceklerde aldığı vergiyi artırdı. Litrede 184 TL olan maktu vergi 213 TL'ye yükseldi.


 

Alkol kalorileri (Kırmızı Şarap)


Alkol Hacmi: Yüzde 10 ile 15Kalori: 125 ml için 85 kaloriDengeli tüketildiğinde sağlığınız için en yararlı olan alkollü içkidir. Kırmızı şarapta ayrıca beyaz şaraba oranla, daha fazla potasyum, demir ve antioksidan da bulunur. Günde bir ila iki kadeh kırmızı şarap, yetişkinlikte başlayan şeker hastalığına, kalp rahatsızlıklarına ve Alzheimer'a iyi gelir. Ayrıca daha kolay uyumamıza yardımcı olur. Buna karşılık kırmızı şarabın yaratacağı akşamdan kalmalık, beyaza göre daha şiddetli olur.

BRANDY (KONYAK)

Alkol Hacmi: Yüzde 40Kalori: 25 ml için 60 kaloriDiğer rengi koyu alkollü içecekler gibi brandy de şiddetli bir akşamdan kalmalık yapar. Ancak kalitesi ne kadar yüksek olursa, sağlığınız için de o derece yararlı olur. Bunun sebebi damıtılma aşamasında ürettiği antioksidanlardır. Ayrıca bilim adamlarına göre, 30 ml'lik kaliteli bir brandy, tavsiye edilen günlük C vitaminine denk miktarda antioksidan sağlar. Kalp krizlerini ve trombozu engeller ve serbest radikalleri bloke eder

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)