comScore

Alkole vergi zammı geldi! (Alkol vergi zamları 2018)

05 Mayıs 2018, Cumartesi 14:33
Alkole vergi zammı geldi! (Alkol vergi zamları 2018)

Alkole vergi zammı mı geldi? Alkolde vergi zammı ne kadar? Alkol fiyatları ve son olarak Alkole gelen vergi zammı hakkında son dakika gelişmelerina haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Alkole vergi zammı! Alkol vergi zamları ne kadar oldu? Alkol vergi zammı 2018 haberlerine dair özellikle rakı, cin ve votka'nın asgari mektu vergi ortanı da arttı. Temmuz ayında yeniden değerleme zammı beklenirken, son gelen alkole vergi zamlarından sonra Alkolde vergi zammı ne kadar oldu? sorusunun cevabını arayanlar için gelişmeler haberimizin devamında. 

Alkol vergi zamları ne kadar oldu? diye merak edenler için Bakanlar Kurulu, kapsamlı bir vergi düzenlemesi yaptı. Alkole vergi zammında yaşanan son gelişmelerde alkollü içkilerle ilgili de bir takım düzenlemelere gidildi. Likör, şarap ve viski gibi bazı alkollü içkilerin vergi oranları düşürüldü. Rakı, cin ve votkanın asgari maktu vergi oranı ise yükseltildi. Öte yandan 2 litreyi geçmeyen kaplarda uygulanmak üzere rakının asgari maktu vergi tutarı 171,2 lira yerine 184,3 lira oldu. Votka ve cinde ise 175,6 lira olan tutar, 184,4 liraya yükseltildi.
BÜTÇE AÇIĞI KAPATILMAYA ÇALIŞILACAK

Uzmanlar son günlerde dağıtılan ikramiye ve yapılan zamların bütçeye etksi konusunda uyarıyordu. Bu yapılan vergi zammı ile bütçe açığı kapatılmaya çalışılacak.

Rakı Fiyatları Zamdan Sonra Ne Kadar Oldu?
Zammın ardından 70'lik rakının fiyatı

Aracı karı dahil satış fiyatı 30,73 TL
Ötv : 53,95 TL
Kdv : 14,82 TL
Toplam Vergi : 68,77 TL
70'lik Rakının Satış Fiyatı : 99,50 TL oluyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"