comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alişan'dan canlı yayında Fenerbahçe itirafı - Çok fenasın...

03 Şubat 2017, Cuma 21:15
Alişan'dan canlı yayında Fenerbahçe itirafı - Çok fenasın...

Şarkıcı ve sunucu fanatik Fenerbahçe taraftarı olan Alişan, askerlik yaptığı dönemde sarı lacivertlilerin maçlarının izlendiği birlikte ilginç bir anısını paylaştı. 

FutbolArena - 360 TV'de Çağla Şıkel ile birlikte Her Şey Dahil programını sunan Alişan, askerlik yaptığı dönemde Fenerbahçe maçlarıyla ilgili bir itirafta bulundu. 


Şarkıcı ve sunucu Alişan'dan Fenerbahçe itirafı


360 TV'de Çağla Şikel ile birlikte Her Şey Dahil programının sunucularında Alişan askerlik yaptığı birlikte Digiturk'ün parasını ödediğini ve hafta sonu lig maçlarını izlediğini söylerken, Fenerbahçe maçlarının oynandığı gün önemli bir anısını paylaştı. 

"KÜFÜR EDİLİNCE KARTI ÇIKARIYORDUM."
Askerdeyken şimdi o şifreli yayın yapan decoder yok. Her hafta soun maç izliyoruz. Diğer takımların maçlarını da izliyoruz. Alet benim olduğu için Fenerbahçe maçları daha düzenli izleniyor. Fenerbahçe maçlarında en ufak bir küfür geldiği zaman decoderin kartını çıkarıyordum. 
 

Alişan kimdir?


İstanbul'un Beyoğlu ilçesinin Şişhane semtinde dünyaya geldi. Aslen Bingöllüdür. Sırasıyla Kuvay-ı Milliye ilkokulunu, Özel Şişli Koleji ortaokulunu, Özel Evrim Lisesini bitirdi. Çok istemesine rağmen Latin Dansları Okulu imtihanlarını 1 puanla kaybedip pilot olamadı ve İ.T.Ü Konservatuvar bölümünü kazandı. Müzik hayatının yoğunluğundan 3. Sınıfın sonunda devamsızlık yüzünden okuldan ayrılmak zorunda kaldı. Müzik piyasasına atılana kadar adı Serkan Burak'tı. Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses'in "Sabuha", İzzet Altınmeşe'nin "Maden Dağı" adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Alişan'a türkü söyletirlerdi. Bu, liseyi bitirene dek sürdü. Lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor. İlk albümü 'Derdo - Elazığ'ın Güzelleri' albümünü 1991 yılında çıkartmıştır. İkinci albümü 'Delimisin Ne' albümünü 1994 yılında çıkartmıştır. Aşık Oldum'u 18 Nisan 1996 tarihinde Kral Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik'in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan, daha sonra firmanın diğer ortağı Mahsun Kırmızıgül'ün de desteğiyle ikinci albümü 'Sana Bir şey Olmasın'ı 25 Ekim 1997'de piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası "Kralı Gelse" adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı. 1998 yılında Aynalı Tahir adlı diziyle Televizyon dünyasında yepyeni bir döneme imzasını attı. Üçüncü albümü 'Var Ya'yı 13 Şubat 1999'da Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Bu albümle müzik piyasasındaki yerini perçinledi. 2000'de Kurt Kapanı dizisiyle yine adından çok söz ettirdi.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!