comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Ali Ravcı: 'Sezona iyi bailadık'

03 Eylül 2016, Cumartesi 09:21
Ali Ravcı: 'Sezona iyi bailadık'

Yeni Malatyaspor Sportif direktörü Ali Racı takımın sezona başlangıcını değerlendirdi.

FutbolArena - 2016-2017 Türkiye 1. Ligi'nde sezonuna Mersin İdman yurdu ve Samsunspor galibiyetleri ile başlayan Yeni Malatyaspor'da moraller yerinde. Sezona iyi bir başlangıç yapan Yeni Malatyaspor sportif direktörü Ali Ravcı açıklamalarda bulundu. 

Ali Ravcı yaptığı açıklamada sezona iyi başlamanın kendilerini dahada motive ettiğini belirtirken “Aldığımız 6 puan büyük önem taşıyan bir 6 puan. Lige galibiyetlerle başlamak istediğimizi her fırsatta söylemiştik. Çok şükür ki öyle de oldu. Son oynadığımız Samsun maçında istediğimiz sonucu aldığımız için mutluyuz. Teknik heyet ve futbolcularımızı tebrik ediyoruz. Sezonun ilk maçları her zaman zordur. Hele de Samsun gibi bu ligi tanıyan, bilen takımlarla oynadığınız daha da zorlanırsınız. Nihayetinde tek farklı bir galibiyet elde ettik. Bu ligde hedefleriniz varsa puanları toplamalısınız. Sezona galibiyetlerle başlamak takımdaki ve şehirdeki motivasyonu bir anda en yükseğe çekti” ifadelerini kullandı.
KADROMUZ YETERLİ 

Lige verilen arada eksikleri olan futbolcuların iyi çalıştığını belirten Yeni Malatyaspor sportif direktörü Ali Ravcı “Milli maç arasında bir grup izin yaparken, antrenman eksiği olan oyuncularımız çalışmalarını sürdürdü. Tabi bu ara lige iyi başlayamayan takımlar için bir fırsat oldu. Biliyorsunuz biz de transferde eski futbolcularımız Ertaç ve Erkan ile yeniden anlaştık. Böylelikle transfere de noktayı koymuş olduk. Kadromuzun yeterli olduğunu düşünüyoruz. Kadromuzdaki oyuncuların kalitelerine güveniyoruz. Ligin uzun bir maraton olduğunu unutmadan çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam edeceğiz. Önümüzde bir Denizli müsabakası var. Denizlispor'da transferde iyi oyuncuları kadrosuna kattı. Denizli deplasmanları her zaman zordur. Her şeye rağmen oraya 3 puan için gideceğiz. Kazanmamız halinde ne kadar büyük bir avantaj elde edeceğimizin farkındayız” şeklinde konuştu. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.