comScore

FutbolArena TV

Ali Koç'un Yüksek Divan Kurulu'ndaki açıklamaları

24 Ekim 2020, Cumartesi 17:34

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, en büyük hayalinin Fenerbahçe'de en demokratik seçimin yapılması olduğunu vurgulayarak, "Her bir aday tesisleri, televizyonu ve radyoyu istediği şekilde kullanabilir. Burada kesinlikle ayrım yapılmayacaktır. Bizler de eğer devam etme kararı çıkarsa kulüp imkanları kullanmayacağız" dedi.
Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Olağan Toplantısı Ülker Stadı 1907 Tribünü'nde online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda divan üyelerinin sorularını cevaplayan ve kendi görüşlerini belirten Ali Koç, "'Yönetim yapacağını yaptı, başarı olmazsa hocanın ve takımın sorumluluğudur' şeklinde düşünülüyor ama bu yanlış. Erol Bulut, Emre Belözoğlu ve Volkan Ballı'nın yapacaklarının yanı sıra Samandıra'daki hava, ödemelerin zamanında yapılabilmesi önemli. Başarı böyle gelir” ifadelerini kullandı.
“Saldırı sadece Fenerbahçe'ye değil, Türk sporuna ve Türkiye Cumhuriyeti'ne yapıldı”
5 yıl önce Rizespor maçı sonrası Fenerbahçe Futbol Takımı otobüsüne gerçekleştirilen silahlı saldırıya değinen Koç, “Bu sadece Fenerbahçe'ye yapılmış bir saldırı değildir. Türk sporuna yapılmış, Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılmış saldırıdır. Bu saldırıyı yapanlar emellerine, hedeflerine ulaşsalardı orada can kayıpları olsaydı yine mi bu şekilde davranılacaktı? Bu konu dünya çapında haber olacaktı. Bu konunun böyle sürüncemede kalması devletimizin ayıbıdır. Bizim düşüncemiz budur. 5 buçuk sene geçmiş bir arpa boyu yol alınmamıştır. Devlet kudretli ve güçlüdür bunu bulabilir. Bunların aydınlatılmaması bize yapılan ayıp değil Türkiye'ye yapılan ayıptır. Yetkililerden rica ediyoruz. Bu konu en kısa zamanda aydınlatılmalıdır. Aydınlatılmaması garip bir durumdur” şeklinde konuştu.
“Fenerbahçe kollanacak söylemleri tekrarlanıyor”
Koç, “Fenerbahçe için her sezon öncesi 'Şampiyon olacak' denilir. Aynı senaryo, yine aynı kişiler. Tuzağa düşmeyin. Utanmadan 'Fenerbahçe TFF'si, Fenerbahçe MHK'sı' söylemleri devam ediyor. TV'lerde böğürerek, 'Fenerbahçe kollanacak' söylemleri tekrarlıyor. Dikkat etmeliyiz” dedi.
 

Fenerbahçe Videoları