comScore

Ali Koç'un serveti ne kadar? Ali Koç'u kimler destekliyor? Ali Koç'un yönetim kurulu listesi? (Ali Koç kimdir, nereli?)

01 Haziran 2018, Cuma 12:58
Ali Koç'un serveti ne kadar? Ali Koç'u kimler destekliyor? Ali Koç'un yönetim kurulu listesi? (Ali Koç kimdir, nereli?)

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç'a dair merak ettiklerinizi tek bir haberde derledik. Ali Koç kimdir? Ali Koç nereli? Ali Koç kaç yaşında? Ali Koç ne iş yapıyor? Ali Koç'un serveti ne kadar? Ali Koç'un yönetim kurulu listesi ve en önemlisi Ali Koç'u kimler destekliyor? Tüm bu sorulara haberimizden yanıt bulabilirsiniz. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç'a dair seçim öncesinde birçok merak edilen soru yer alıyor. Ali Koç kimdir? Ali Koç diye merak edenler aynı zamanda Ali Koç ne iş yapar? Ali Koç'un serveti ne kadar? Ali Koç'a dair özellikle son olarak 1907 Fenerbahçe Derneği'nde yaptığı açıklamaların ardından özellikle Ali Koç'u kimlerin desteklediği ve Ali Koç'un yönetim listesinde kimlerin yer aldığı merak ediliyor. Ali Koç'a dair merak ettiğiniz tüm ayrıntılı gelişmelere haberimizden yanıt bulabilirsiniz. 


Ali Koç kimdir?


İş hayatına 1990'da American Express Bank'ta Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası'nda Analist olarak çalışmıştır. 1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 30 Ocak 2008'den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Koç, Şubat 2016'dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir. 1997 yılından bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu'nda görev yapmakta olan Ali Koç, 10 Aralık 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Ali Koç, aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Finansal Hizmetler, Koç Sistem, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir. Bu görevlerine ek olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği'nde Başkan,  Endeavor Derneği'nde Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK'de Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD'da Yönetim Kurulu Başka Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Harvard Üniversitesi, Bank of America ve CFR'da Global Danışma Kurulu Üyesidir.


 

Ali Koç'un serveti ne kadar?


Peki Ali Koç'un serveti ne kadar? Fenerbahçe taraftarlarının merak ettiği Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç  Forbes'ın 2017 yılında hazırladığı ''En zengin 100 Türk'' listesinde 50. sırada yer almaktadır.
 

Ali Koç'un yönetim kurulu listesi açıklandı mı?


FutbolArena edindiği bilgilere göre Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Koç'un yönetim listesine girecek 3 ismi ulaştı. Ali Koç yapılacak seçimli kongrede yönetim listesinde Aziz Yıldırım'ın eski yönetimlerinde yer alan iki ismi dahil etti. Ali Koç, Aziz Yıldırım ile çalışan Turhan Şahin ve Semih Özsoy isimlerine yeni yönetim kurulunda yer verecek.
 

Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu mu?


Ali Koç'un bi diğer adayı ise Tüsiad Başkanı Erol Bilecik. Erol Bilecik'in önündeki tek engel ise başkanlığını yürttüğü ve yoğun bir tempoya sahip olduğu Tüsiad Başkanlığı. 
SİNA ARFA DİSİPLİN KURULU ENGELİNE TAKILIYOR

Ali Koç'un yönetim kurulunda yer alması beklenen diğer isim ise Sina Afra.  Ancak Sina Arfa'nın disiplin kuruluna sevk edilmiş olması nedeniyle yönetime girme ihtimali bulunmuyor.


Ali Koç ailesi


Ali Koç, Amerika'da eğitim gördüğü sırada Nevbahar Demirağ ile tanıştı. 2005 yılında Nevbahar Demirağ ile dünya evine giren Ali Koç'un Leyla Koç ve Kerim Rahmi Koç adında bir kızı ve bir oğlu bulunuyor.

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)