comScore

Ali Koç'un serveti ne kadar? Ali Koç kimdir, kaç yaşında? Ali Koç evli mi? (Ali Koç Fenerbahçe'ye ne kadar para verecek?

29 Mayıs 2018, Salı 14:52
Ali Koç'un serveti ne kadar? Ali Koç kimdir, kaç yaşında? Ali Koç evli mi? (Ali Koç Fenerbahçe'ye ne kadar para verecek?

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç'un son dönemde yaptığı açıklamaların ardından ve özellikle göreve gelmesi durumunda Fenerbahçe'de kulüp kasasına koyacağı parayı belirtmesi üzerine Fenerbahçe taraftarları Ali Koç kimdir? Ali Koç nereli? Ali Koç kaç yaşında? Ali Koç'un serveti ne kadar? gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Ali Koç'a dair bilmeniz gerekenler haberimizde. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de yaklaşan seçim öncesinde camia ve taraftarlar arasında büyük heyecan var. Ali Koç ile Aziz Yıldırım arasındaki seçim yarışı öncesinde özellike Ali Koç'un açıklamalarını heyecanla dinleyen Fenerbahçe taraftarları Ali Koç'un hayatına dair birçok şeyi merak etmeye başladı. Ali Koç kimdir? diye merak eden Fenerbahçe taraftarları son dönemde Ali Koç'un hayatına dair birçok soruya yanıt aradı. Ali Koç kimdir? Ali Koç kaç yaşında? Ali Koç nereli ve Ali Koç'un serveti ne kadar? Bu sorularla birlikte Ali Koç Fenerbahçe'ye ne kadar para verecek? Tüm bu soruların yanıtları ve Ali Koç'un hayatına dair gelişmeler haberimizde. 

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, seçim öncesinde özellikle göreve gelmeleri halinde kulübe yapacağı maddi yardımdan bahsetti. Ali Koç'un bu açıklamasının ardından Ali Koç'un Fenerbahçe'ye kaç para vereceğini Fenerbahçe taraftarları merak etmeye başladı. Ali Koç'un seçim öncesinde yaptığı konuşmanın ardından Sabah'ın haberine göre, Ali Koç göreve gelmesi halinde Fenerbahçe'ye ne kadar para vereceği belli oldu. Ali Koç'un sözünü ettiği miktarın ne olacağı konusunda yapılan çalışmalarda 100 milyon Euro rakamına ulaşıldı. 470 milyonu geçen paranın Ali Koç tarafından sponsorlar vasıtasıyla kulübe gireceği de öğrenildi. 


Ali Koç kimdir?


İş hayatına 1990'da American Express Bank'ta Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası'nda Analist olarak çalışmıştır. 1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 30 Ocak 2008'den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Koç, Şubat 2016'dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir. 1997 yılından bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu'nda görev yapmakta olan Ali Koç, 10 Aralık 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Ali Koç, aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Finansal Hizmetler, Koç Sistem, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir. Bu görevlerine ek olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği'nde Başkan,  Endeavor Derneği'nde Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK'de Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD'da Yönetim Kurulu Başka Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Harvard Üniversitesi, Bank of America ve CFR'da Global Danışma Kurulu Üyesidir.

Peki Ali Koç'un serveti ne kadar? Fenerbahçe taraftarlarının merak ettiği Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç  Forbes'ın 2017 yılında hazırladığı ''En zengin 100 Türk'' listesinde 50. sırada yer almaktadır.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"