comScore

FutbolArena TV

Ali Koç'tan sert tepki! "Suç duyurusunda bulunacağız"

05 Kasım 2019, Salı 18:52

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği başkanlık seçimleri sonrasında açıklamalarda bulundu. Ali Koç, "Mehmet Başkana hayırlı olsun. Süper Lig'de değerin gerçek sahibi kulüplerdir. Şu anda Avrupa'daki gibi bir sistemimiz yok ama adım adım sağlıklı modelleri Türkiye'ye uyarlayarak hareket etmemiz gerekiyor." dedi.

"VAR KULLANILMAYACAKSA NEDEN VAR?"
"Biz sıcağı sıcağına, durumu hazmetmeden açıklama yapmıyoruz. Kanal kanal gezmiyoruz. Taşıdığımız sorumluluğun bilincinde hareket ediyoruz. Fenerbahçe'ye yakışan budur. Bizden 1 gün önce Trabzonspor'un Göztepe maçında verilen hakem kararları tartışılırken, bir hakem eskisi bu maçta yaşananları sanki lig dizayn ediliyor gibi yorumda bulundu. Hatta bir adım öteye gidildi ve Fenerbahçe ile benim şahsıma kadar gidildi. Neymiş Fenerbahçe kollanıyormuş. Kayserispor maçından önce yaratmak istedikleri etkiyi yarattılar. Maçtan önce Ersun Hoca'yı aradım ve bu maçın hakemiyle ilgili endişelerimi dile getirdim. Korktuğumuz başımıza geldi. 2, hatta verilmeyen 3 penaltımız var. Bizim golümüzden önce net faul var. Hiçbir pozisyonda VAR'a gidilmedi. Kullanılmayacaksa VAR neden var? Altay'ın yaptığı hareket de cezaladırılmadı. Çorba gibi bir maç oldu. Peki lig dizayn ediliyor diyenlere ne oldu? Bu arkadaşlar neden Fenerbahçe maçından sonra çıkıp konuşmadı? Hepsi sustu."

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"
"Biz savcıların harekete geçmelerini istiyoruz. Hala aynı noktadayız. İnsanları birbirine düşman eden, nefret tohumları eken bazı medya mensuplarının yaptıklarına dikkat edilmeli. İnsanlar sosyal medyada birbirlerine giriyor ama bu insanlar yaptıklarıyla kalıyor. Biz bu insanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. 6222 bataklığı kurutmak için kullanılırsa faydalı olur."

Her devre, her takımın 2 kez hakeme itiraz hakkı olmalı ve pozisyon tekrar ekrandan izlenip karar verilmeli. Bu yapılırsa daha adil bir ortam olacaktır. Hakemlere ceza vermenin bir yolu da maç atamaları oluyor. MHK'nin açıklamasını yeterli bulmuyorum. 

Fenerbahçe Videoları